W  Międzygórzu  odbył się  25 Górski  Bieg Śnieżnicki i Mistrzostwa Polski w Biegu Alpejskim. Były to jednocześnie eliminacje do Mistrzostw Europy w Biegu Alpejskim w Słowenii.  Najlepszym wśród zawodników okazał się Kamil Jastrzębski, który wrócił do domu z tytułem Mistrza Polski i rekordem trasy.

Wygląda na to, że w meczu z zespołem z Piotrowic kraśniczanie na razie się wystrzelali. W niedzielnym (21 maja) wyjazdowym spotkaniu z Włodawianką Włodawa lepiej prezentowali się na boisku, dłużej byli w posiadaniu piłki, ale przewagi tej nie potrafili udokumentować bramkami. Choć okazji do tego było co najmniej kilka.

Mimo że do końca obecnego sezonu A klasy zostało jeszcze 4 kolejki, to Orzeł Urzędów już może cieszyć się z tytułu mistrzowskiego i awansu do okręgówki. Ma 13 punktów przewagi na drugim w tabeli LKS Stróża. W miniony weekend Stróża przegrała mecz z Sygnałem Chodel, a urzędowski Orzeł zremisował ze Stalą II Kraśnik. Wyniki meczów i sytuacja w tabelach okręgówki, A klasy i B klasy poniżej.

W sobotę (13 maja) w Lublinie odbył się XIV Memoriał Stanisława Zieleniewskiego w boksie. W jego ramach rozegrane zostały finały Mistrzostw Okręgu Lubelskiego młodzików i kadetów w boksie oraz mecz bokserski Lublin – Śląsk. We wspomnianym meczu z bardzo dobrej strony pokazał się zawodnik Parafialnego Klubu Sportowego „Za Bramą” Oskar Mikołajczak.

Więcej artykułów…