Walkę  w zapaśniczym finale Mistrzostw Świata juniorów w wadze 55 kg zapowiadaliśmy w czwartek rano. Zdecydowanie wygrała ją zawodniczka z naszego powiatu Patrycja Gil i została Mistrzynią Świata juniorów.

Jak wczoraj informowaliśmy, w miniony weekend na zamku w Golubiu-Dobrzyniu odbyły się Mistrzostwa Europy i Mistrzostwa Polski w Łucznictwie Tradycyjnym. Bardzo dobrze zaprezentował się podczas tej imprezy nasz specjalista w tej dyscyplinie sportu Andrzej Trynkiewicz.

W stolicy Estonii Tallinie trwają właśnie Mistrzostwa Świata Juniorów w zapasach. Doskonale radzi sobie podczas nich wychowanka LUKS Suples Kraśnik, obecnie zawodniczka WLKS Siedlce, Patrycja Gil. Pochodząca ze Szczecyna (gm. Gościeradów) zapaśnicza jest już finale kategorii 55 kg i powalczy o złoto.

Okres przygotowawczy do nowego, III-ligowego sezonu dobiegł końca. Pierwsza weryfikacja tego czy zmiany kadrowe, które nastąpiły w Stali Kraśnik, były dobrym kierunkiem i co w letniej przerwie w rozgrywkach udało się wypracować już w niedzielę (11 sierpnia). Na początek sezonu 2019/2020 podopieczni trenera Jarosława Pacholarza zmierzą się z bardzo wymagającym przeciwnikiem – Motorem Lublin.

Więcej artykułów…