• Żabka
  • Leasing team

Na początku sierpnia, po powrocie z czempionatu globu, w wywiadzie dla portalu chwytane.org nasza wicemistrzyni Europy i brązowa medalistka Mistrzostw Świata juniorów w zapasach Aleksandra Wólczyńska chwaliła Krajową Ligę Zapaśniczą jako dobry sposób na popularyzowane tej dyscypliny sportu. Powiedziała też, że nie dostała jeszcze propozycji od żadnej z ekip w niej startujących, ale mogłoby to być ciekawe doświadczenie. I długo na taką propozycję nie czekała.

Po wyjazdowym zwycięstwie 15 sierpnia nad Victoria Żmudź dobrą passę w meczu z Włodawianką Włodawa postara się utrzymać utrzymać liderująca IV lidze Stal Kraśnik. Pierwszych punktów w okręgówce, po dwóch kolejny porażkach, szukać będzie Orzeł Urzędów. Pierwsze emocje związane z meczami o punkty czekają też kibiców zespołów z powiatu kraśnickiego występujących w A klasie.

W miniony weekend rozgrywki ligowe zainaugurowały dwa piłkarskie zespoły z terenu powiatu kraśnickiego. W lepszych humorach są z pewnością piłkarze Stali Kraśnik, którzy swój mecz wygrali i po pierwszej kolejce rozgrywek lubelskiej IV ligi przewodzą w tabeli. Od falstartu swój powrót do okręgówki zaczął natomiast Orzeł Urzędów.

Kilka tygodni temu przemknęła plotka, że może przenieść się do Krakowa w ślad za byłym trenerem Jagiellonii Michałem Probierzem. Wtedy piłkarz zdementował nam jednak te informacje deklarując, że będzie walczył o miejsce w podstawowym składzie Jagi. Okazuje się jednak, że kraśniczanin Damian Szymański, bo o nim mowa, zmienił barwy klubowe i trafił nie do Cracovii, ale Wisły Płock.

Już po raz trzeci zawodnicy wystartowali w imprezie „Bieganie Łączy Pokolenia” zorganizowanej przez stowarzyszenie „Kraśnik Biega”. Tym razem spotkali się w sobotę 12 sierpnia na stadionie w dzielnicy fabrycznej.

Więcej artykułów…