W ubiegłym roku były tropikalne upały. Dzisiaj, jak na kwiecień przystało, było odrobinę słońca, momentami silny wiatr, śnieg i deszcz. W takich warunkach w II Kraśnickim Półmaratonie wyśmienicie spisał się Michał Biały z SKB Kraśnik, który wygrał bieg na 21 km. Na podium stanęli jego klubowi koledzy - Kamil Młynarz i Paweł Biały. W Zielonym Biegu na 5 km równych sobie nie miał kolejny reprezentant SKB – Paweł Raczyński.

Niestety bardzo szybko zakończył się udział kraśniczanina Jakuba Kalinowskiego w Mistrzostwach Europy w Taekwon-do, które odbywają się właśnie z Bułgarii. Kraśniczanin przegrał swój pierwszy pojedynek i odpadł z dalszej rywalizacji. Nie obronił więc również tytułu mistrzowskiego, który wywalczył przed rokiem w fińskim Tampere.

Ponad 200 zawodników zmierzy się z dystansem 21,5 km, a około 80 stanie na starcie biegu na 5 km. Do tego trzeba jeszcze doliczyć, miejmy nadzieję kilkusetosobową, grupę dzieci, młodzieży i całych rodzin, którzy wezmą udział w Familiadzie Biegowej. Biegowe święto pod hasłem II Półmaraton Kraśnik, które odbędzie się w najbliższą niedzielę (23 kwietnia), podobnie jak przed rokiem będzie mieć wymiar nie tylko sportowo-rekreacyjny, ale także charytatywny.

Zbyt dobrze przedświątecznej soboty wspominać raczej nie będą nasze zespoły rywalizujące w klasie okręgowej. Wszystkie – Płomień, Unia i Stok - solidarnie przegrały swoje mecze. W bardzo dobrych nastrojach świętowanie rozpocząć mogła za to kraśnicka Tęcza, która w wyjazdowym meczu wysoko pokonała Ruch Popkowice. Po 5 bramek swoim rywalom strzelili również Orzeł Urzędów i LKS Stróża. W spotkaniu na szczycie B klasy Wisła Józefów pokonała Perłę Rudnik. Po 3 punkty do swoich kont dopisały natomiast ULKS Dzierzkowice i Wisła Annopol. Wyniki meczów i aktualne tabele poniżej.

Więcej artykułów…