10 czerwca zakończyły się rozgrywki piłkarskiej A klasy grupy Lublin I w której rywalizuje kilka zespołów z naszego powiatu. Nie wszystkie drużyny mogły jednak zacząć już okres roztrenowania i wakacje. O awans do okręgówki w meczach barażowych wciąż walczy LKS Stróża.

O tym, że po bardzo dobrym sezonie w Wiśle Płock Damian Szymański może nie zagrzać długo miejsca w zespole nafciarzy informowaliśmy już kilka razy. Już zimą interesowało się nim kilka klubów zagranicznych, wiosną pojawili się kolejni chętni. Jak informuje Przegląd Sportowy do gry o kraśniczanina włączają się też dwa najbogatsze kluby polskiej Lotto Ekstraklasy - Lech Poznań i Legia Warszawa.

Niedawno piłkarscy kibice z Kraśnika cieszyli się z awansu seniorskiej drużyny Stali Kraśnik do III ligi, okazja do świętowania będzie jeszcze w najbliższą sobotę przy okazji ostatniego meczu w sezonie, ale spory sukces osiągnęła też stalowa młodzież. Juniorzy młodsi Stali Kraśnik wywalczyli tytuł wicemistrza II ligi wojewódzkiej LZPN i awansowali do I ligi wojewódzkiej.

W połowie maja Daniel Szewc poinformował, że z końcem tego sezonu, w którym prowadzona przez niego Stal Kraśnik zdobyła tytuł mistrzowski lubelskiej IV ligi i wywalczyła awans na wyższy stopień rozgrywek, przestanie pełnić funkcję pierwszego trenera drużyny. Działacze FKS-u już wskazali jego następce. Jest nim Jarosław Pacholarz.

Więcej artykułów…