Dzisiaj żegnamy Zbigniewa Goldę, jedną z legend kraśnickiej piłki nożnej

Piłka nożna
Czcionka

W czwartek (3 sierpnia) o godzinie 10:00 w kościele pw. Miłosierdzia Bożego w Kraśniku odbędzie się ceremonia pogrzebowa śp. Zbigniewa Goldy. Pan Zbigniew pozostanie w pamięci kraśniczan jako wybitny piłkarz, a później trener związany z kraśnickimi Stalą i Tęczą.

Sportowa kariera Zbigniewa Goldy związana była przede wszystkim z kraśnickimi klubami – Stalą i Tęczą. Do kardy pierwszego zespołu z dzielnicy fabrycznej Kraśnika włączony został już jako junior. Początkowo grał przede wszystkim w drugiej drużynie, ale dzięki pracowitości i talentowi po pewnym czasie stał się podstawowym zawodnikiem Stali. Jego umiejętności zauważono nie tylko w Kraśniku, czego efektem były transfer i gra przez jeden sezon w ekstraklasowej Stali Mielec.

W 1980 roku Zbigniew Golda przeniósł się do Tęczy Kraśnik. Tutaj grał, ale przede wszystkim zajął się pracą trenerską. Był trenerem drużyny juniorów i seniorów. Zasiadał także na ławce trenerskiej Stali Kraśnik. Pracą szkoleniową zajmował się do połowy lat 90-tych.

Zbigniew Golda zmarł w wieku 68 lat po ciężkiej chorobie.

 

Info za krasnik.eu