Stal otwiera w IV lidze, Orzeł zamyka tabelę w okręgówce po pierwszych kolejkach w nowym sezonie

W miniony weekend rozgrywki ligowe zainaugurowały dwa piłkarskie zespoły z terenu powiatu kraśnickiego. W lepszych humorach są z pewnością piłkarze Stali Kraśnik, którzy swój mecz wygrali i po pierwszej kolejce rozgrywek lubelskiej IV ligi przewodzą w tabeli. Od falstartu swój powrót do okręgówki zaczął natomiast Orzeł Urzędów.

Kraśniczanie w sobotę (12 sierpnia) podejmowali beniaminka - EKO – Różankę. Jak wspomnieliśmy już na wstępie swój mecz wygrali, ale wynik spotkania na swoją korzyść rozstrzygnęli dopiero w końcówce spotkania. Do 87. minuty, po golu dla Stali strzelonym w pierwszej połowie spotkania przez Rafała Króla i wyrównaniu w 69. minucie przez Eko-Różankę, był remis. Na szczęście najpierw na 2:1 gola z rzutu karnego strzelił Filip Drozd, a 5 minut później wynik spotkania ustalił Emil Zieliński.

Stal Kraśnik - EKO – Różanka 3:1

Stal: Łukasz Kijańczuk – Adam Orzeł, Piotr Chomczyk, Grzegorz Leziak, Damian Pietroń, Daniel Szewc, Mateusz Matysiak, Rafał Król, Ernest Skrzyński, Jakub Gajewski, Arkadiusz Maj; ponadto zagrali Damian Falisiewicz, Patryk Żuber, Dawid Szczuka

***

Orzeł Urzędów po 12 latach przerwy wrócił do okręgówki, ale pierwszego meczu sezon 2017/2018 najlepiej wspominać raczej nie będzie. Podopieczni trenera Wojciecha Stopy w wysoko przegrali z drugą drużyną Avii Świdnik. Urzędowiacy okazje do zdobycia bramek mieli, ale w sobotę do siatki na stadionie w Urzędowie trafiali tylko goście.

GKS Orzeł Urzędów – Avia II Świdnik 0:5

Orzeł: Ryczek – Góra, Wereski, Goździuk, Kozak, Kalisz, Michalak, Barszcz, Dąbrowski, Skoczylas, Paszkowski; ponadto zagrali Zapalski. Mazik, Łaciński i Kozakowski

***

Zarówno Stal , jak i Orzeł już jutro (15 sierpnia) zagrają swoje kolejne mecze o punkty. Kraśniczanie na wyjeździe zmierzą się z Victorią Żmudź, a urzędowiacy przed własną publicznością (mecz o godz. 16:00) podejmować będą Tur Milejów.