Szycha przeniósł się z Jagiellonii Białystok do Wisły Płock

Piłka nożna
Czcionka

Kilka tygodni temu przemknęła plotka, że może przenieść się do Krakowa w ślad za byłym trenerem Jagiellonii Michałem Probierzem. Wtedy piłkarz zdementował nam jednak te informacje deklarując, że będzie walczył o miejsce w podstawowym składzie Jagi. Okazuje się jednak, że kraśniczanin Damian Szymański, bo o nim mowa, zmienił barwy klubowe i trafił nie do Cracovii, ale Wisły Płock.

Jak poinformowały dzisiaj oba kluby, wychowanek MUKS Kraśnik i Stali Kraśnik przeniósł się do zespołu „nafciarzy” na zasadzie transferu definitywnego. 22-latek z nowym klubem podpisał dwuletni kontraktem z opcją przedłużenia go o kolejny sezon. W Płocku będzie występował z numerem 4.


Zobacz też:
Dobra zmiana Szymańskiego w eliminacjach LE. FK Gabala - Jagiellonia Białystok 1:1
Wisła lepsza od Jagiellonii, ale gol Szymańskiego w Lotto Ekstraklasie
Damian Szymański: Moje największe marzenie na ten rok to mistrzostwo Polski


Szymański z płocką Wisłą łączony był już w czerwcu 2016 roku. Ostatecznie przeniósł się wtedy jednak z GKS Bełchatów do Jagiellonii.

W przeciwnym kierunku, czyli z Wisły do Jagiellonii, przeniósł się z kolei Piotr Wlazło. 

W najbliżej kolejce Lotto Ekstraklasy, Wisła Płock podejmować będzie Legie Warszawa, kraśniczanin jeszcze pewnie nie zagra, ale liczymy i życzymy mu tego, by na murawie, najlepiej w pierwszym składzie Wisły, pojawiał się jak najczęściej. 

 

 

foto na górze tekstu Maciej Gilewski jagiellonia.pl