Marcel Kotwica (Puszcza Niepołomice): Kiedy przy zawodniku jest dziewczyna, to nie ma czasu na wariactwa

Piłka nożna
Czcionka

Co jakiś czas informujemy o tym co dzieje się z piłkarzami, którzy naukę piłki kopanej rozpoczynali w Kraśniku, a teraz kontynuują swoją karierę w wyższych ligach. Dzisiaj, za sprawą wywiadu udzielonego Dziennikowi Polskiemu, jest nim Marcel Kotwica, zawodnik I ligowej Puszczy Niepołomice.

Marcel zawodnikiem Puszczy jest od wiosny 2014 roku. W minionym sezonie zespół z Niepołomic zajął 3. miejsce w II lidze i dzięki temu uzyskał awans do I ligi. Z bardzo dobrej strony pokazał się też w Pucharze Polski, w którym dotarł do ćwierćfinału. W drodze do niego pokonał m.in. ekstraklasowiczów Lechię Gdańsk i Koronę Kielce. W obecnym sezonie I ligi Puszcza Niepołomice z dorobkiem 10 punktów jest na 10. miejscu (3 wygrane, 1 remis, 2 porażki). Kraśniczanin jest podstawowym zawodnikiem zespołu z Małopolski. 

- Każdy ma jakieś marzenia. Cały czas trenuję z nadzieją, że uda mi się wskoczyć na jeszcze wyższy poziom. Cieszę się, że powstała tu dobra drużyna. Kontrakt kończył mi się w czerwcu, ale jest mi tu dobrze, zaaklimatyzowałem się, moja dziewczyna ma pracę w Wieliczce, gdzie mieszkamy. To też miało znaczenie, że chciałem zostać. Zwłaszcza że klub się rozwija i mam nadzieję, że jeszcze coś fajnego można będzie zrobić – mówi o swojej grze w Puszczy Niepołomice w wywiadzie dla Dziennika Polskiego Marcel Kotwica.

W rozmowie kraśniczanin wspomina też między innymi swoje piłkarskie początki, mówi o rodzinie i... planach dotyczących ślubu.

 

Cały wywiad z Marcelem Kotwica autorstwa Tomasza Bochenka można odnaleźć tutaj.

 

foto na górze tekstu Overlia Studio