Do przerwy jak z nut, po przerwie z problemami. Stal Kraśnik – Kłos Chełm 2:1

Podobnie jak przed tygodniem w Adamowie, także dzisiejsze spotkanie Stali Kraśnik miało dwa oblicza. W pierwszej połowie meczu z Kłosem Chełm podopieczni trenera Daniela Szewca wyraźnie przeważali i udowodnili to strzelając bramki. Po przerwie coś się zacięło, pojawiła się nerwowość w grze i indywidualne błędy. Na szczęście korzystny rezultat udało się dowieźć do końca, ale wygrana do ostatnich chwili wisiała na włosku.

W pierwszych 45 minutach to kraśniczanie dzielili i rządzili na boisku. Grali agresywnie i zmuszali przeciwników do błędów. Strzelili też dwie bramki. Ich autorami byli Arkadiusz Maj i Ernest Skrzyński. Trzecią mógł dołożyć Rafał Król, ale przestrzelił z odległości kilku metrów od bramki. Goście w zasadzie raz poważnie zagrozili bramce strzeżonej przez Łukasza Kijańczuka, ale piłka uderzona po indywidualnej akcji jednego z zawodników Kłosa na szczęście tylko odbiła się od poprzeczki.

Po przerwie w szeregi gospodarzy wkradło się rozluźnienie, a agresywniej zagrali chełmianie i mecz się wyrównał. Goście zdobyli nawet bramkę kontaktową wykorzystując nieporozumienie między Damianem Pietroniem a Kijańczukiem i zwietrzyli szansę na wywiezienie z Kraśnika przynajmniej punktu. Najbliżej wyrównania byli w 80 minucie, ale Pietroń wybił piłkę z linii bramkowej.

Także Stal stworzyła sobie okazje do podwyższenia prowadzenia, dogodne sytuacje mięli między innymi Maj i Filip Drozd, ale dobrze interweniował golkiper Kłosa.

Więcej bramek już tego dnia nie padło i to Stal wzbogaciła swój dorobek o kolejne 3 punkty.

Stal Kraśnik - Kłos Chełm 2:1

Stali Kraśnik: Łukasz Kijańczuk – Adam Orzeł, Damian Pietroń, Mateusz Matysiak, Piotr Chomczyk, Daniel Szewc, Rafał Król, Ernest Skrzyński, Anton Lutsyk, Arkadiusz Maj, Filip Drozd; ponadto zagrali: Dawid Szczuka, Damian Falisiewicz, Ernest Zieliński

Nasze zdjęcia z meczu Stal Kraśnik – Kłos Chełm możecie zobaczyć tutaj.

***

A za tydzień mecz na szczycie lubelskiej IV ligi. Stal Kraśnik podejmować będzie Hetmana Zamość (10.09.2017, godz. 16:00).