Kibice dopisali, Stal się odwdzięczyła. Stal Kraśnik – Hetman Zamość 3:1 Foto

Takich kolejek do kas biletowych przed piłkarskim meczem w Kraśniku nie było od bardzo dawno. Starcie na szczycie IV ligi, podczas którego Stal podejmowała Hetmana Zamość, cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem kibiców. I ci którzy wybrali się dzisiaj na stadion MOSiR z pewnością nie żałują, bo kraśniccy piłkarze odwdzięczyli im się wygraną.

Od początku meczu przeważali gospodarze. Okazje do strzelenia bramek mieli między innymi Filip Drozd i Arkadiusz Maj, ale brakowało trochę szczęścia albo precyzji. Po kilkudziesięciu minutach spotkanie się nieco wyrównało. Gościom trudno było się przedrzeć pod bramkę strzeżona przez Łukasza Kijańczuka, ale to oni wykorzystali jeden z niewielu błędów jaki kraśniczanie popełnili w defensywie. W 44. minucie gola do szatni zdobył grający od tego sezonu w Hetmanie Łukasz Mietlicki.

Na szczęście tym razem podopieczni trenera Daniela Szewca na murawę po przerwie wrócili mocno zmotywowani, a nie rozkojarzeni jak w dwóch poprzednich spotkaniach. Na bramkę wyrównująca kibice musieli poczekać co prawda do 58. minuty, strzelił ją Arkadiusz Maj, ale w 60. minucie było już 2:1. Po raz kolejny najpierw z obrońcami, a później z bramkarzem Hetmana poradził sobie Maj.

Wynik meczu ustalony został w doliczonym czasie gry. Sędzia uznał, że przy wznawianiu gry bramkarz przyjezdnych sfaulował Antona Lutsyka i podyktował rzut karny. Na gola zamienił go Rafał Król.

Stal Kraśnik – Hetman Zamość 3:1

Skład Stali: Łukasz Kijańczuk – Adam Orzeł, Damian Pietroń, Mateusz Matysiak, Piotr Chomczyk, Daniel Szewc, Rafał Król, Damian Falisiewicz, Ernest Skrzyński, Filip Drozd, Arkadiusz Maj; ponadto zagrali: Anton Lutsyk, Dawid Szczuka, Jakub Gajewski

***

Po dzisiejszym zwycięstwie Stal z kompletem punktów zajmuje 2. miejsce w tabeli lubelskiej IV ligi, ale ma o jeden mecz rozegrany mniej (anulowany został wynik meczu z Włodawianką, bo ta wycofała się z rozgrywek) od lidera Powiślaka Końskowola. Kolejne spotkanie kraśniczanie zagrają na wyjeździe z Górnikiem II Łęczna.

Zdjęcia z meczu Stal Kraśnik – Hetman Zamość możecie zobaczyć tutaj.