Gol i asysta Damiana Szymańskiego w meczu Wisła Płock – Pogoń Szczecin. Wideo

O tym, że ma bardzo dużą ochotę do gry i spory potencjał pokazał już w dwóch pierwszych meczach, w których wybiegł na boisko w barwach Wisły Płock. Dzisiaj Damian Szymański walnie przyczynił się do zwycięstwa swojej nowej drużyny.

W ramach 9. kolejki LOTTO Ekstraklasy Wisła Płock podejmowała dzisiaj Pogoń Szczecin. Bohaterem tego spotkania okazał się wychowanek MUKS-u Kraśnik i Stali Kraśnik Damian Szymański.

Kraśniczanin po raz drugi na murawę wybiegł w podstawowym składzie Wisły i zaufania jakim obdarzył go trener Jerzy Brzęczek nie zawiódł. Po pierwszej połowie nafciarze przegrywali z Pogonią 0:1. Do wyrównania po przerwie, dokładnie w 53. minucie, doprowadził właśnie „Szycha”. Pięknym strzałem sprzed pola karnego wpakował piłkę tuż pod poprzeczkę bramki szczecinian. Niespełna 10 minut później znowu pokazał się z bardzo dobrej strony, tym razem zaliczając asystę przy bramce Mateusza Piątkowskiego. Wynik meczu w doliczonym czasie gry na 3:1 dla gospodarzy ustalił Arkadiusza Reca.

Bramkę autorstwa Damiana Szymańskiego dla Wisły Płock możecie zobaczyć poniżej.

Skróty meczu Wisła Pogoń odnajdziecie natomiast tutaj.