Na kraśnickich Orlikach grają o Puchar Posła Wojciecha Wilka. Foto

Piłka nożna
Czcionka

Tak jak zapowiadaliśmy, dzisiaj na kraśnickich orlikach odbywa się Turniej Piłkarski o Puchar Posła Wojciecha Wilka. Zgłoszone zespoły rywalizują w trzech kategoriach wiekowych. Za nami już rozgrywki najmłodszych piłkarzy. Teraz na Piaskach gra kategoria średnia, a po południu na orliku przy SP 5 do rywalizacji przystąpi kategoria open.

- Sport to niezwykle ważna dziedzina życia. Większość z nas jeśli nie uprawia czynnie jakiejś dyscypliny, to przynajmniej kibicuje. Dziękuję wszystkim, którzy zgłosili chęć udziału w naszym piłkarskim turnieju. Są oczywiście miejsca, medale, puchary, nagrody, ale zwycięzcami są tak naprawdę wszyscy grający. Ruch to zdrowie – podkreśla poseł Wojciech Wilk.

Turniejowe zmagania już zakończyli najmłodsi piłkarze. Zespoły z kategorii 8-11 lat grały na orliku przy Szkole Podstawowej nr 1. Do rywalizacji przystąpiły 4 ekipy: dwa zespołu MUKSu Kraśnik (jedna z dzielnicy fabrycznej pod opieką trenera Mateusza Matysiaka, a druga z dzielnicy starej pod opieką trenera Michała Zimowskiego), Maxi Raba (trener Norbert Rabaniuk) i Perła Rudnik (trener Waldemar Drozd). Najlepszy okazał się zespół Maxi Raba, drugie miejsce zajął MUKS z dzielnicy fabrycznej, trzecie Perła Rudnik, a czwarte MUKS z dzielnicy starej.

 

 

Więcej zdjęć z rozgrywek najmłodszej kategorii wiekowej w ramach Turnieju o Puchar Posła Wojciecha Wilka możecie zobaczyć tutaj.

Pełne wyniki turnieju podamy po otrzymaniu ich od organizatorów.