Trzy punkty zostają w Kraśniku. Stal Kraśnik – Lewart Lubartów 3:1. Foto

Po nieudanym ubiegłotygodniowym wyjeździe do Tomaszowa Lub. dzisiaj Stal Kraśnik znowu zwycięska. Kraśniczanie 3 punkty zdobyli kosztem Lewartu Lubartów. Mecz do historii przejdzie jednak przede wszystkim dlatego, że piłkarze, sędziowie i działacze po raz pierwszy skorzystali z nowego zaplecza wybudowanego na stadionie MOSiR.

Mecz rozpoczął się po myśli gospodarzy. Kraśniczanie już w 11. minucie spotkania wyszli na prowadzenie. Jedenastkę, po zagraniu piłki ręką w swoim polu karnym przez jednego z zawodników Lewartu, na gola zamienił Rafał Król. Podopieczni Daniela Szewca mogli i powinni szybko zdobyć 2-3 kolejne bramki i spokojnie kontrolować mecz. Niestety albo brakowało szczęście, na przykład gdy piłka uderzona z wolnego przez Króla odbiła się od spojenia słupka i poprzeczki, albo nieco precyzji, lub błędy popełniał arbiter. Nie podyktował między innymi kolejnego karnego po ewidentnym faulu na Królu.

Na dodatek niestety po niespełna pół godziny gry ze względu na kontuzję boisko musiał opuścić Filip Drozd, co też odbiło się na efektywności ataków kraśnickiego zespołu.

Goście natomiast z minuty na minutę poczynali sobie coraz odważniej i wyprowadzali groźne kontry. Swego dopięli w 30 minucie, gdy po faulu jednego z naszych obrońców sędzia po raz drugi w tym meczu wskazał na „wapno”, ale tym razem pod bramką gospodarzy. Gola na 1:1 strzelił Karol Bujak.

Po przerwie Stal znowu przycisnęła, co bardzo szybko przełożyło się na bramkę. Strzelił ją Anton Lutsyk. Kraśniczanie mieli w tej odsłonie meczu sporo okazji do podwyższenia wyniku, ale często brakowało precyzji przy strzale, uderzenia były zbyt lekkie, albo po prostu niedokładnie podawali. Dokonali tego dopiero w doliczonym czasie gry, a strzelcem 3 bramki był Daniel Szewc.

Stal Kraśnik - Lewart Lubartów 3:1

Skład Stali: Łukasz Kijańczuk – Adam Orzeł, Damian Pietroń, Mateusz Matysiak, Piotr Chomczyk, Anton Lutsyk, Daniel Szewc, Ernest Skrzyński (Emil Zieliński 78'), Rafał Król, Filip Drozd (Damian Falisiewicz 29'), Arkadiusz Maj.

Zdjęcia z pierwszej połowy meczu Stal Kraśnik - Lewart Lubartów możecie zobaczyć tutaj.