Zagrają w kopaną i będą zbierać na rehabilitację Amandy Suszczyk

Piłka nożna
Czcionka

Siedem drużyn zmierzy się w najbliższą sobotę, 4 listopada, w halowym turnieju piłkarskim „Amanda + my”, który odbędzie się w hali sportowej Zespołu Szkół nr 3 w Kraśniku. Emocji sportowych pewnie nie zabraknie, ale najważniejszym celem tego wydarzenia będzie zbiórka środków na rehabilitację Amandy Suszczyk z Lublina.

Amanda w wieku 12 lat uległa poważnemu wypadkowi. Była leczona m.in. w Klinice Budzik Ewy Błaszczyk, gdzie jako siódma pacjentka została wybudzona ze śpiączki. Teraz dziewczyna uczy się już w gimnazjum, ale jest niepełnosprawna. Wymaga długotrwałej, kosztownej rehabilitacji. To właśnie na ten cel przekazane zostaną środki zebrane podczas kraśnickiego turnieju.

W turnieju zagrają m.in trzy drużyny z naszego terenu. Będą to zespoły kraśnickiego Starostwa Powiatowego, Kraśnickiego Stowarzyszenia Sportowego Bebek Jedynka oraz Kraśnickiego Stowarzyszenia Motocyklowego Szarża.

Początek zawodów o godz. 10.00. Podczas imprezy prowadzone będą licytacje na rzecz Amandy. Wesprzeć szczytny cel może więc każdy, do czego serdecznie zachęcamy.

Patronat honorowy nad akcją objęli prezydent Lublina Krzysztof Żuk oraz starosta kraśnicki Andrzej Maj.