Zagrali dla Amandy. Najlepsza drużyna policjantów z Opola Lubelskiego. Foto

Były zacięte mecze, bramki, punkty, puchary, ale przede wszystkim dobra zabawa w szczytnym celu – zbiórki środków na rehabilitację Amandy Suszczyk. Zwycięzcami piłkarskiego turnieju charytatywnego, który odbył się w sobotę (4 listopada) w hali sportowej kraśnickiego Zespołu Szkół nr 3, mogą czuć się wszyscy jego uczestnicy, ale pod względem sportowym najlepiej zaprezentowała się drużyna policjantów z Opola Lubelskiego.

Amanda w 2013 roku uległa wypadkowi, topiła się w rzece, i zapadła śpiączkę. Doszło do poważnego niedotlenienia mózgu i rokowania lekarzy były złe, ale kilka miesięcy później udało się ją wybudzić ze śpiączki w klinice założonej przez Fundację Ewy Błaszczyk „Akogo?”. Od tego czasu trwa nieustanna rehabilitacja i starania o powrót dziewczyny do zdrowia. Leczenie jest jednak bardzo kosztowne i to na ten cel zbierane są środki w ramach akcji „Amanda + my”.

Jednym z wydarzeń, które wpisują się w tę akcję, był wspomniany na wstępie kraśnicki turniej piłkarski. Zmierzyło się w nim 7 drużyn. Były to: Kraśnickie Stowarzyszenie Motocyklowe Szarża, Kolumna Transportu Sanitarnego Triomed Lublin, E-Taxi Lublin, Komenda Powiatowa Policji Opole Lubelskie, Moto Inicjatywa Lublin, Kraśnickie Stowarzyszenie Sportowe Bebek Jedynka oraz Powiat Kraśnicki. Zespoły najpierw rywalizowały w dwóch grupach, a później zwycięzcy grup i drużyny z drugich miejsc zmierzyły się w półfinałach i meczach o 1. oraz 3. miejsce. Najlepszy okazał się policyjny team z Opola Lubelskiego. 2. miejsce zajął zespół E-Taxi Lublin, a na najniższym miejscu podium stanęła drużyna KSS Bebek Jedynka, która w meczu o 3. miejsce pokonała zespół Powiatu Kraśnickiego.

Życzenia Amandzie oraz gratulacje i podziękowania uczestnikom turnieju złożył starosta kraśnicki Andrzej Maj, który wydarzenie to objął swoim patronatem.

Kolejny piłkarski turniej charytatywny na rzecz Amandy odbędzie się 26 listopada w Lublinie.

Więcej zdjęć z turnieju możecie zobaczyć tutaj.