• Appia

Kolejne 3 punkty na koncie Stali. Pokonany Kryształ Werbkowice. Foto

Zaczęło się nie najlepiej, bo od faulu w polu karnym i gola zdobytego przez gości z jedenastki tuż po rozpoczęciu gry, ale to kraśniczanie po 90 minutach cieszyli się ze zwycięstwa i dopisali na swoje konto kolejne 3 punkty. Tym razem na tarczy z Kraśnika wyjechał Kryształ Werbkowice, a Stal jest już pewna, że zimową przerwę w rozgrywkach spędzi na fotelu lidera lubelskiej IV ligi.

Pierwsza bramka we wczorajszym (5 listopada) meczu Stal Kraśnik – Kryształ Werbkowice padła już w 1. minucie spotkania. Zdobyli ją goście, gola strzelił Stanisław Rybka, wykorzystując rzut karny podyktowany za faul jednego z naszych obrońców na napastniku z Werbkowic. To spowodowało nieco nerwowości w szeregach Stali, która jak najszybciej chciała odrobić straty. Szansę na to miał w 10. minucie Rafał Król, ale golkiper przyjezdnych zdołał wybić jego strzał. Na wyrównanie kibice zgromadzeni na stadionie MOSiR musieli poczekać jeszcze kilkanaście minut. Doszło do niego za sprawą rzutu karnego, podyktowanego za faul na Antonie Lutsyku, a bramkę zdobył Król. Na koniec pierwszej połowy spotkania na tablicy widniał wynik 1:1.

Krótki odpoczynek i dyskusja w szatni mobilizująco wpłynęła na zespół trenera Daniela Szewca. Prowadzenie dał Stali gol zdobyty przez Filipa Drozda w 66. minucie, a trzecia bramkę dołożył ten, który wcześniej asystował Drozdowi, czyli wprowadzony na boisko po przerwie Arkadiusz Maj. Wynik do końca meczu już nie uległ zmianie, choć okazje na zdobycie bramki mieli jeszcze m.in. Maj, Król i Ernest Skrzyński.

Stal Kraśnik - Kryształ Werbkowice 3:1

Stal Kraśnik: Adrian Kędzierski – Damian Pietroń, Adam Orzeł, Piotr Chomczyk, Jakub Gajewski, Matysiak, Damian Falisiewicz, Anton Lutsyk, Ernest Skrzyński, Rafał Król, Filip Drozd; ponadto zagrali: Arkadiusz Maj, Jakub Dąbrowski, Marcin Wojtaszek, Grzegorz Leziak