W meczu na szczycie lubelskiej IV ligi Stal Kraśnik lepsza od Powiślaka Końskowola

Piłka nożna
Czcionka

To bez wątpienia był mecz kolejki, jeśli nie całej rundy jesiennej w lubelskiej IV lidze. Naprzeciwko siebie stanęły bowiem dwie najlepsze drużyny rozgrywek – Stal Kraśnik i Powiślak Końskowola. Zwycięsko z tej bitwy wyszedł lider, mistrz jesieni, Stal Kraśnik.

Tak jak się można było spodziewać emocji nie brakowało. Już na początku spotkania w Końskowoli kraśniczanie stworzyli sobie kilka dogodnych okazji do otworzenia wyniku, szanse mieli na to Arkadiusz Maj i Filip Drozd, ale to gospodarze jako pierwsi cieszyli się z gola. W 17. minucie strzelił go Grzegorz Fularski. Po wyjściu na prowadzenie Powiślak złapał wiatr w żagle, ale bardzo dobrze w bramce Stali spisywał się dzisiaj Adrian Kędzierski i w pierwszej połowie spotkania więcej bramek już nie padło.

Druga połowa bardzo dobrze zaczęła się dla podopiecznych trenera Daniela Szewca. Bramkę wyrównującą w 46. minucie strzelił Filip Drozd. Radość kraśniczan trwała jednak krótko, bo kilka minut później po błędzie naszej defensywy Powiślak za sprawą Damiana Kopcia znowu był na jednobramkowym prowadzeniu. I jak się później okazało Stal nie po raz ostatni musiała gonić rywali, ale robiła to dzisiaj skutecznie.

Do wyrównania po raz kolejny, w 61. minucie, doprowadził Drozd wykorzystując wrzutkę z rzutu rożnego Szewca, , który 2 minuty wcześniej pojawił się na murawie. Niestety znowu radość stalowców nie trwała długo, bo kilka minut później dośrodkowanie z rzutu rożnego na bramkę zamienili z kolei gospodarze. Drugiego swojego gola strzelił Kopeć.

To na szczęście zmobilizowało Stal do wzmożenia ataków. Wyrównanie dał gol zdobyty w 76. minucie przez Rafała Króla, a wynik spotkania w 90. minucie ustalił Arkadiusz Maj.

 

Powiślak Końskowola - Stal Kraśnik 3:4

Skład Stali Kraśnik: Adrian Kędzierski, Damian Pietroń, Piotr Chomczyk, Mateusz Matysiak, Jakub Gajewski, Damian Falisiewicz, Ernest Skrzyński, Anton Lutsyk, Rafał Król, Filip Drozd, Arkadiusz Maj; ponadto zagrali: Patryk Żuber, Damian Szewc.

***

Na zakończenie rundy jesiennej IV ligi sezonu 2017.2018 Stal ma 8 punktów przewagi nad drugim Powiślakiem i 11 na trzecim Hetmanem Zamość.

 

Info o boiskowych wydarzeniach za http://stalkrasnik.pl

Na zdjęciu uzasadniona radość stalowej ekipy po wygranym meczu. foto Damian Pietroń