Przegląd Sportowy: Kraśniczanin Damian Szymański na celowniku zagranicznych klubów

Piłka nożna
Czcionka

Ma za sobą bardzo udaną pierwszą rundę sezonu 2017/2018 w piłkarskiej Lotto Ekstraklasie. Po przenosinach z Jagiellonii Białystok do Wisły Płock Damian Szymański, o którym mowa, bardzo szybko wskoczył do pierwszej jedenastki zespołu trenowanego przez Jerzego Brzęczka i stanowił bardzo ważne jego ogniwo. Jak informuje Przegląd Sportowy, to zaowocowało zainteresowaniem nim ze strony zagranicznych klubów.

- W wielu spotkaniach był motorem napędowym Nafciarzy. Rozgrywał akcje, strzelał z dystansu, a do tego nie zapominał o zadaniach defensywnych – chwali wychowanka MUKS Kraśnik Przegląd Sportowy.

„Szycha” jesienią zagrał w 14 meczach, strzelił trzy gole i miał asystę. Jak informuje sportowy dziennik dobra postawa kraśniczanina miała zostać dostrzeżona przez zagraniczne kluby. Obserwować z trybun mieli go między innymi skauci ze Szwecji. Prezes Wisły Płock mówi z kolei o wstępnych zapytaniach od klubów rosyjskich.


Zobacz też:
Kolejny gol Szymańskiego w Lotto Ekstraklasie. Tym razem ustrzelił Sandecję
Bramka Damiana Szymańskiego dała zwycięstwo Wiśle Płock nad Wisłą Kraków
Gol i asysta Damiana Szymańskiego w meczu Wisła Płock – Pogoń Szczecin. Wideo


Portal transfmarkt.de wycenia kraśniczanina na 200 tys. euro, ale jak szacuje Przegląd Sportowy w razie sprzedaży Wisła mogłaby zażyczyć sobie za niego nawet pół miliona euro.

Czy wstępne zainteresowanie okaże się bardziej konkretne, płocki klub zdecyduje się na sprzedaż zawodnika, a sam Damian na przenosiny za granicę? To okaże się w najbliższych tygodniach. Postawa na boisku pokazuje, że Szymański w Płocku czuje się bardzo dobrze. W Jagiellonii był rezerwowym, a tu się odbudował i jest jednym z tych zawodników, od których trener Brzęczek zaczyna układanie meczowej jedenastki.

Zawodnicy Wisły Płock świąteczne urlopy kończą już 8 stycznia i rozpoczynają przygotowania do startującej w lutym rundy wiosennej LOTTO Ekstraklasy. Na początek trenować będą na własnych obiektach, później na kilka dni przeniosą się do Cetniewa, a 21 stycznia lecą na prawie dwutygodniowy obóz na Cypr. Tam zagrają trzy mecze kontrolne: z 6. drużyną rosyjskiej Premier Liga - FK Ufa, 9. drużyną ukraińskiej Premier Liha - FC Zirka Kropyvnytskyi oraz 7. drużyną słowackiej Fortuna Liga - FC Nitra. W ostatnim zimowym sprawdzianie, już w Polsce, zmierzą się z Arką Gdynia.

 

Artykuł Macieja Wąsowskiego pt. „Rozchwytywany Szymański. Zwrócił na siebie uwagę zagranicznych klubów”, który ukazał się w Przeglądzie Sportowym, odnajdziecie tutaj.

 

foto Michał Łada/Wisła Płock