Zagrali w piłkę, by wspomóc niepełnosprawnego Gabrysia. Stalowa ekipa na Admin Cup

Piłka nożna
Czcionka

Była zacięta rywalizacja, ale przy tym dobra zabawa, a przede wszystkim możliwość wsparcia szczytnego celu. Tym razem chodziło o pomoc dla poruszającego się na wózku, cierpiącego na przepuklinę oponową-rdzeniową Gabrysia Kochmana z Sarzyny. Drużyna reprezentująca Stal Kraśnik minionej soboty (13 stycznia) wzięła udział w 9. edycji turnieju Admin Cup w Nowej Sarzynie.

W tym roku do rywalizacji w imprezie, której pomysłodawcą i organizatorem jest Dariusz Łata, przystąpiły drużyny: Lecha Poznań, Cracovii, Korony Kielce, GKS-u Tychy, Stali Rzeszów, Siarki Tarnobrzeg, Rado Hotel Team, Aror Sport Kraków, Dziennikarzy Sportowych Podkarpacia, MZKS Unii Nowa Sarzyna, Elektrociepłowni Nowa Sarzyna oraz wspomnianej już Stali Kraśnik.

Zespoły najpierw rywalizowały w dwóch grupach, a następnie, odpowiednio do zajętych miejsc, najlepsi zagrali o poszczególne lokaty.

Stal w grupie zmierzyła się kolejno z Elektrownią Nowa Sarzyna (0:1), Dziennikarzami Sportowymi Podkapacia (1:1), Unią Nowa Sarzyna (4:3), Cracovią (1:2) i Stalą Rzeszów (0:4). Wyniki nie oddają tego, co działo się na boisku, kraśniczanie co najmniej dwa spotkania więcej mogli rozstrzygnąć na swoją korzyść, ale zabrakło trochę szczęścia i ostatecznie rywalizację zakończyli na VIII miejscu. Warto jednak podkreślić, że jako jedyni pokonali późniejszego zwycięzcę zawodów.

 

 

Turniej wygrali gospodarze – Unia Nowa Sarzyna, którzy w finale pokonali 5:1 Aror Sport Kraków.

Pod względem sportowym, niestety, ekipie Stali nie udało się więc powtórzyć sukcesu sprzed dwóch lat, kiedy to zajęła podczas turnieju 2. miejsce, ale z bardzo dobrej strony pokazała się podczas licytacji fantów na rzecz Gabrysia. Kraśniczanie kilka razy zasilili puszkę z datkami i do domów wrócili między innymi z wylicytowanymi koszulką Mateusza Masłowskiego z Asseco Resovii Rzeszów z autografem, koszulką Jacka Kiełba z Korony Kielce oraz koszulką Górnika Zabrze z autografami całej drużyny, a także grupową wejściówką na wybrany mecz kieleckiej drużyny.

Pieniądze zebrane podczas turnieju przeznaczone zostaną na adaptację pomieszczenia garażowego na potrzeby mieszkalne Gabrysia, tak by łatwiej było mu poruszać się na wózku inwalidzkim.

 

 

Drużynę Stali Kraśnik podczas turnieju tworzyli: Łukasz Gołębiowski. Jarosław Gąszczyk, Rafał Tomiło, Kamil Dydo, Emil Zieliński, Kornel Gałkowski, Paweł Cholewiński, Alan Pachuta, Paweł Bieleń, Radosław Ostrowski. Na boisko nie wybiegli, ale drużynę na miejscu wspierali także Daniel Boczkowski i Michał Hreszczyk.

W imieniu drużyny składamy podziękowania dla organizatorów turnieju za zaproszenie, przede wszystkim dla Darka Łaty, oraz dla kraśnickiego Urzędu Miasta i firmy GUITARD za przekazane gadżety, które trafiły do ekip, z którymi Stal rywalizowała.

 

Kilka zdjęć z turnieju możecie zobaczyć tutaj.