Dobra gra, zasłużona wygrana. Alit Ożarów – Stal Kraśnik 1:3. Foto

Piłka nożna
Czcionka

Swój pierwszy sparing w ramach przygotowań do piłkarskiej wiosny w lubelskiej IV lidze ma za sobą Stal Kraśnik. Podopieczni trenera Daniela Szewca zagrali dzisiaj (27 stycznia) dobry mecz i zasłużenie wygrali w Ożarowie na sztucznej murawie z tamtejszym Alitem, drużyną świętokrzyskiej IV ligi.

Przez całą pierwszą połowę spotkania lekką przewagę miała Stal, ale kraśniczanie długo nie mogli jej udokumentować zdobyciem gola. A były ku temu okazje. Po strzale z rzutu wolnego w wykonaniu Rafała Króla piłka odbiła się od słupka. Sytuację sam na sam z bramkarzem Alitu miał z kolei Arkadiusz Maj, ale jego próba przelobowania golkipera nie powiodła się.

Otworzyć wynik spotkania udało się dopiero tuż przed gwizdkiem na przerwę. Bramkę, wykorzystując podanie od Króla, zdobył precyzyjnym uderzeniem, kierując piłkę tuż przy słupku, Filip Drozd.

 

 

Po przerwie nieco bardziej agresywnie zagrali gospodarze, ale Stal szybko ponownie przejęła inicjatywę i z minuty na minutę przeważała coraz bardziej. Kilka sytuacji do zdobycia bramek mieli między innymi Drozd i Król, ale brakowało nieco precyzji. Trafili za to grający trener Daniel Szewc oraz Ernest Skrzyński.

Goście, wykorzystując chwilę nieuwagi naszych defensorów, odpowiedzieli na nie tylko jednym golem.

Było jeszcze co prawda trochę chaosu w grze, niecelnych podań i przede wszystkim niecelnych strzałów, ale fizycznie nasi piłkarze wyglądali nieźle. Widać było też, że mają sporą ochotę do gry.

W sparingu testowani byli dwaj bramkarze. To z obsadą na tej pozycji największy problem ma Stal. Obaj spisali się dobrze. Kolejne nowe twarze mają się pojawić na następnych test meczach.

 

 

 Spotkanie obserwowała kilkuosobowa grupa kibiców z Kraśnika.

  

Alit Ożarów – Stal Kraśnik 1:3

bramki dla Stali: Drozd, Szewc, Skrzyński

Stal Kraśnik: testowany bramkarz – Grzegorz Leziak, Patryk Żuber, Mateusz Matysiak, Adam Orzeł, Anton Lutsyk, Marcin Wojtaszek, Jakub Gajewski, Rafał Król, Filip Drozd, Arkadiusz Maj; ponadto zagrali: Ernest Skrzyński, Daniel Szewc, Jakub Dąbrowski, Patryk Wciślak, II testowany bramkarz

 

Nasze zdjęcia z dzisiejszego meczu możecie obejrzeć tutaj.