Asysta i gol „Szychy”. Wisła Płock pokonała Górnika Zabrze. Wideo

Jako pierwsi do siatki trafili goście, ale to gospodarze cieszyli na koniec pierwszego meczu rozpoczętej dzisiaj piłkarskiej wiosny w Lotto Ekstraklasie. Wisła Płock pokonała Górnika Zabrze 4:2, a duży wkład w zwycięstwo nafciarzy miał kraśniczanin Damian Szymański.

Jako pierwsi do siatki trafili zabrzanie. Błąd golkipera Wisły Thomasa Dähna, który zbyt daleko wyszedł z bramki, wykorzystał Damian Kądzior pokonując go bezpośrednio z rzutu wolnego. Nafciarze bardzo szybko jednak na tę stratę odpowiedzieli. Kapitan Wisły Damian Szymański dokładnym prostopadłym podaniem obsłużył skrzydłowego Konrada Michalaka, a ten na dużej szybkości wpadł w pole karne i pokonał bramkarza Górnika.

Kolejne gole padły po przerwie. Płocczanie ruszyli do ataku, ale to goście znowu jako pierwsi zdobyli bramkę. Gola w 51. minucie spotkania strzelił Łukasz Wolsztyński. Po raz kolejny nafciarze jednak bardzo szybko odpowiedzieli na tę stratę. Do wyrównania minutę później doprowadził José Kanté. W 66. minucie było już 3:2 do Wisły, a na listę strzelców wpisał się Szymański. Kraśniczanin skutecznie uderzył z dystansu wykańczając akcję Michalaka i Semira Štilicia.

Gospodarze nie zamierzali na tym poprzestać i parli do podwyższenia wyniku. Udało się to w 82. minucie, a drugiego swojego gola tego dnia strzelił Kanté wykorzystując asystę Giorgiego Merebashvilego.

Damian Szymański ma za sobą udaną jesień w piłkarskiej ekstraklasie, ale jak tak dalej pójdzie, to wiosna może być jeszcze lepsza.

Wisła Płock - Górnik Zabrze 4:2 (1:1)

Bramki: Konrad Michalak, José Kanté x 2, Damian Szymański - Damian Kądzior, Łukasz Wolsztyński

Skład Wisły Płock: Thomas Dähne - Cezary Stefańczyk, Igor Łasicki, Adam Dźwigała, Arkadiusz Reca, Dominik Furman, Damian Szymański, Konrad Michalak (Nico Varela), Semir Štilić (Oskar Zawada), Giorgi Merebashvili. José Kanté (Kamil Biliński).

Górnik Zabrze: Tomasz Loska - Adam Wolniewicz, Szymon Matuszek, Paweł Bochniewicz, Adrian Gryszkiewicz, Damian Kądzior (David Ledecký), Maciej Ambrosiewicz (Erik Grendel), Szymon Żurkowski, Łukasz Wolsztyński, Marcin Urynowicz (Rafał Kurzawa), Igor Angulo.