Sparing pod znakiem testowania nowych zawodników. Lublinianka Lublin - Stal Kraśnik 0:1

Minionej soboty (17 lutego), na boisku ze sztuczną murawą przy Arenie Lublin, Stal Kraśnik zmierzyła się w Lublinie z tamtejszą Lublinianką. Ten mecz trener Daniel Szewc postanowił wykorzystać między innymi do przetestowania kilku nowych zawodników, między innymi trzech Gruzinów. Wygląda jednak na to, że żaden z nich nie zagrzeje miejsca w zespole Stali.

Mimo że kraśniczanie mieli za sobą tydzień mocnego treningu kondycyjnego, spotkać można ich było między innymi biegających wzdłuż ulicy Granicznej, mecz toczył się w niezłym tempie.

W pierwszej połowie to Lublinianka, między innymi po błędzie testowanego w Stali bramkarza, jako pierwsza mogła wyjść na prowadzenie. Paweł Bielak, który mógł wpisać się na listę strzelców, trafił jednak w poprzeczkę. Na szczęście także w kilku innych sytuacjach okazało się, że napastnik Lublinianki ma rozregulowany celownik.

Tuż przed przerwą gola, jak się później okazało na wagę zwycięstwa, zdobył za to Rafał Król. Najlepszy strzelec lubelskiej IV ligi wykorzystał rzut karny podyktowanym po tym, jak został sfaulowany w polu karnym przez Dominika Ptaszyńskiego.

W drugiej połowie kraśniczanie mieli szansę by podwyższyć wynik, ale po ładnej zespołowej akcji piłka uderzona przez jednego z testowanych zawodników trafiła jedynie w słupek. Lubliniance też nie udało się trafić do siatki rywali

Lublinianka Lublin - Stal Kraśnik 0:1

Stal Kraśnik: zawodnik testowany I – Piotr Chomczyk, Damian Pietroń, zawodnik testowany II, Jakub Gajewski, Mateusz Matysiak, Marcin Wojtaszek, zawodnik testowany III, zawodnik testowany IV, zawodnik testowany V, Rafał Król; ponadto zagrali: Sebastian Ciołek, Adam Orzeł, Grzegorz Leziak, Anton Lutsyk, Ernest Skrzyński, Patryk Wciślak.

Zdjęcia z meczu z Lublinianka - Stal autorstwa Jacka Nowoświatłowskiego możecie zobaczyć na stronie stalkrasnik.pl.

***

Z testowanych do tej pory zawodników jak na razie działacze Stali zdecydowali się podpisać umowę jedynie z bramkarzem Sebastianem Ciołkiem. To wychowanek Motoru Lublin, który w swoim piłkarskim CV ma między innymi: Chełmiankę Chełm, Stal Stalowa Wola, Stal Sanok, Oriona Niedrzwica Duża. Ostatnio był zawodnikiem Granitu Bychawa.

Jeśli chodzi natomiast o wspomnianych Gruzinów, to, jak powiedział na łamach portalu lubsport.pl trener Szewc, nie przekonali go do siebie i nie będą brani pod uwagę w kompletowaniu składu drużyny.

W najbliższą sobotę (24 lutego), ponownie na boisku przy Arenie Lublin, kraśniczanie zmierzą się z drużyną Motoru Lublin grającą w Centralnej Lidze Juniorów.

Na zdjęciu nowy bramkarz Stali Kraśnik Sebastian Ciołek.