Kraśniczanin przedłużył umowę z Wisłą Płock. Nawałka chce go w reprezentacji?

Piłka nożna
Czcionka

22-letni pomocnik z Kraśnika "nafciarzem" został 17 sierpnia 2017. Do Płocka trafił w ramach rozliczenia za transfer gotówkowy do Jagiellonii Białystok Piotra Wlazły. Szybko okazało się jednak, że nie będzie dodatkiem, a podstawowym zawodnikiem zespołu prowadzonego przez Jerzego Brzęczka. Wychowanek kraśnickiego MUKS-u właśnie przedłużył swój kontrakt z płockim klubem. Może też wkrótce trafić do reprezentacji Polski.

Kontrakt "Szychy" w Wiśle wygasał dopiero latem 2019 roku, ale zawodnik skorzystał z propozycji klubu i już teraz zdecydował się go przedłużyć. Teraz umowa obowiązuje do 30 czerwca 2020!

Kraśniczanin w Wiśle wystąpił do tej pory w 16 ligowych meczach. W niebiesko-biało-niebieskiej koszulce a na boisku przebywał przez 1369 minut. W spotkaniach z Pogonią Szczecin, Wisłą Kraków, Sandecją Nowy Sącz oraz Górnikiem Zabrze wpisał się na listę strzelców, a w meczach przeciwko Pogoni i Górnikowi dodatkowo na swoje konto zapisał asysty.

Jak podały portale sport.pl i polsatsport.pl Szymański może też wkrótce trafić do reprezentacji Polski. Sprawdzenie go w meczach sparingowych kadry narodowej rozważa trener Adam Nawałka.

Wisła Płock z kraśniczaninem w składzie swój kolejny mecz w Lotto Ekstraklasie zagra jutro (w sobotę 24 lutego) na wyjeździe z Pogonią Szczecin.

 

foto Michał Łada/Wisła Płock