Wygrany ostatni sprawdzian przed ligą. Stal Kraśnik – Tomasovia Tomaszów Lub. 3:1 Foto

Za tydzień będą już walczyć o ligowe punkty, dzisiaj zagrali jeszcze sparingowo. W ostatnim sprawdzianie przed rozpoczęciem piłkarskiej wiosny w lubelskiej IV lidze Stal Kraśnik, pod okiem sporego grona kibiców którzy przyszli obejrzeć mecz, pokonała Tomasovię Tomaszów Lubelski 3:1,

Pierwsza połowa dzisiejszego (11.03.2018) spotkania to przede wszystkim walka w środku boiska. Płynne rozgrywanie piłki utrudniało nieco grząskie boisko, ale warunki były jednakowe dla obu zespołów. Jako pierwsi trafili do siatki goście, ale gol padł z pozycji spalonej i nie został uznany. Wynik spotkania w 23. minucie, ładnym uderzeniem z około 20 metrów, otworzył Ernest Skrzyński. Po 45. minutach gry podopieczni trenera Daniela Szewca prowadzili jedną bramką.

Po przerwie nieco mocniej zaatakowali goście, ale albo brakowało im precyzji w wykańczaniu akcji, albo dobrze interweniowali defensorzy do spółki z bramkarzem Sebastianem Ciołkiem. Kraśniczanie też szukali okazji do podwyższenia wyniku i udało się to w 70 minucie. Duży wkład w drugą bramkę dla Stali miał Filip Drozd, który minął kilku rywali i wyłożył piłkę dobrze ustawionemu Skrzyńskiego, a ten po raz kolejny okazji nie zmarnował.

Kilka minut później tomaszowianie zdobyli gola kontaktowego, po wrzutce futbolówki z rzutu rożnego, ale tego dnia stać ich było tylko na tyle. Kraśniczanie mogli strzelić natomiast jeszcze kilka bramek. Swoje okazje mieli między innymi Arkadiusz Maj, Mateusz Matysiak i Daniel Kędra (kolejna po Czeleju, Fornalu i Ciołku nowa twarz w kraśnickim zespole), ale na listę strzelców wpisał się jeszcze tylko Czelej. I, co warte podkreślenia, kraśniczanin bramkę strzelił przewrotką.

Stal Kraśnik - Tomasovia Tomaszów Lub. 3:1

Stal Kraśnik: Sebastian Ciołek – Damian Pietroń, Albert Pluder, Piotr Chomczyk, Mateusz Matysiak, Anton Lutsyk, Ernest Skrzyński, Paweł Fornal, Jakub Czelej, Arkadiusz Maj, Filip Drozd.

Rezerwowi: Marcin Wojtaszek, Daniel Kędra, Maciej Poleszak, Grzegorz Leziak, Oskar Szabat

Zdjęcia z dzisiejszego sparingu można obejrzeć tutaj

***

Jak wspomnieliśmy na wstępie, w następny weekend rozgrywki po zimowej przerwie wznawia lubelska IV liga. W pierwszym wiosennym meczu o punkty Stal Kraśnik na wyjeździe zmierzy się z Eko Różanką, którą jesienią pokonała 3:1.

Poznaliśmy już praktycznie całą kadrę, która będzie wiosną walczyć o tytuł mistrzowski i awans do III ligi dla Stali. Niewiadomą pozostaje jeszcze Cezary Andruszak. Do jego angażu brakuje porozumienia między Stalą i Tęczą Kraśnik, której golkiper jest zawodnikiem.