Początek piłkarskiej wiosny na piątkę. Stal Kraśnik – Victoria Żmudź 5:0

Tytuł mistrzowski i awans już mamy. Teraz trzeba go tylko obronić” - powiedział podczas rozstrzygnięcia plebiscytu na Najpopularniejszego Sportowca Powiatu Kraśnickiego 2017 roku Damian Pietroń, kapitan Stali. Dzisiaj (3 kwietnia) on i jego koledzy udowodnili, że pokrzyżować im plany będzie bardzo trudno. Kraśniczanie pewnie wygrali swój pierwszy mecz rundy wiosennej lubelskiej IV ligi.

Gospodarze od pierwszego gwizdka dyktowali warunki gry. Na prowadzenie mogli wyjść już w 8. minucie spotkania. Na bramkę Victorii uderzył Filip Drozd, ale niestety niecelnie. 10 minut później pokonać golkipera gości próbował Rafał Król, ale jeszcze tym razem jego strzał zablokował jeden z obrońców. Po chwili Król już cieszył się z bramki. Wykorzystał dokładne dośrodkowanie Daniela Szewca z rzutu rożnego oraz to, że bramkarz Victorii był zasłonięty i wpakował piłkę do siatki.

W 22. minucie przed szansą na podwyższenie wyniku stanął Arkadiusz Maj, ale uderzył głową piłkę wprost w bramkarza rywali. Chwilę później na bramkę zespołu ze Żmudzi strzelał Drozd, niestety niecelnie.

Co na początku nie udawało się kolegom, jeszcze w pierwszej połowie po raz drugi, i jak się później okazało nie ostatni w tym meczu, zrobił Król. Najlepszy strzelec lubelskiej IV ligi kolejnego gola strzelił z rzutu karnego podyktowanego po tym, jak był faulowany w polu karnym gości.

Szansę na bramkę w pierwszych 45 minutach meczu miał jeszcze m.in. Szewc, ale jego silne uderzenie instynktownie wybił bramkarz.

Po przerwie obraz gry się nie zmienił. Tempo trochę spadło, ale Stal cały czas przeważała, a Victoria popełniała sporo błędów w defensywie. W 54. minucie swojego debiutanckiego meczu w barwach FKS-u na listę strzelców wpisał się Paweł Fornal. 8 minut później gola na 4:0 dołożył Daniel Szewc. Grający trener w podbramkowym zamieszaniu wykorzystał bierność obrońców gości i z bliskiej odległości pokonał golkipera Victorii. W doliczonym czasie gry wynik meczu ustalił natomiast Rafał Król, kompletując tym samym hattricka.

Stal Kraśnik - Victoria Żmudź 5:0

Stal: Sebastian Ciołek – Paweł Fornal, Damian Pietroń, Adam Orzeł, Anton Lutsyk, Jakub Czelej, Rafał Król, Mateusz Matysiak, Daniel Szewc, Filip Drozd, Arkadiusz Maj; ponadto zagrali: Jakub Gajewski, Grzegorz Leziak, Piotr Chomczyk, Damian Kędra i Marcin Wojtaszek

Nasze zdjęcia z meczu Stal vs. Victoria można obejrzeć tutaj.