Olmar Gardzienice najlepszy w Wielkanocnym Turnieju Piłkarskim. Foto

Piłka nożna
Czcionka

Minionej niedzieli, 8 kwietnia, hala sportowa kraśnickiego Zespołu Szkół nr 3 była areną zmagań w ramach Wielkanocnego Turnieju Piłkarskiego. W towarzyskich zawodach zorganizowanych przez Kraśnickie Stowarzyszenie Sportowe Bebek Jedynka najlepszy okazał się zespół Olmaru Gardzienice.

W rozgrywkach, nad którymi patronat sprawował starosta kraśnicki Andrzej Maj, zmierzyły się drużyny z powiatów kraśnickiego i świdnickiego. Jak wspomnieliśmy na wstępie, najlepszy okazał się jeden z zespołów, który gościł na ziemi kraśnickiej, a mianowicie Olmar Gardzienice. Na drugim miejscu zmagania zakończyli gospodarze – KSS Bebek Jedynka, a trzeci był Stryjno-Sad Kawęczyn. Kolejne miejsca zajęły zespoły kraśnickiego Starostwa Powiatowego oraz Lokalnej Grupy Działania Ziemi Kraśnickiej.

 

 

Przyznano także indywidualne wyróżnienia. Tytuł króla strzelców trafił do Kamila Dydo (KSS Bebek Jedynka), a najlepszym bramkarzem turnieju organizatorzy uznali golkipera Stryjno-Sad Kawęczyn. Tytuł MVP imprezy i piłkę z autografami piłkarzy Wisły Płock otrzymał natomiast Zbigniew Chołyk, kapitan tej samej drużyny. Nagrody wręczyli starosta Andrzej Maj i Robert Płaksa – prezes KSS Bebek Jedynka.

 

 

Zawody nie odbyłyby się gdyby nie partnerzy, którzy wsparli stowarzyszenie w ich organizacji. A byli to: kraśnickie Starostwo Powiatowe, które udostępniło halę, Lokalna Grupa Działania Ziemi Kraśnickiej, która zadbała o posiłek dla uczestników zawodów, Market Carrefour z dzielnicy fabrycznej Kraśnika oraz Centrum Podróży Bebek Travel Shops mieszczące się we wspomnianym markecie przy ul Słowackiego 72. Duże podziękowania należą się także kraśnickiemu piłkarzowi Wisły Płock Damianowi Szymańskiemu i jego tacie Krzysztofowi, dzięki którym do wyróżnionych zawodników i zespołów trafiły upominki z autografami piłkarzy czwartego po rundzie zasadniczej zespołu Lotto Ekstraklasy.

 

Nasze zdjęcia z turnieju można zobaczyć tutaj.