Piłkarze z kraśnickiej „Piątki” w finale Turnieju „Mundial z Marszałkiem”

Piłka nożna
Czcionka

W niedzielę 20 maja na bocznym boisku Areny Lublin został rozegrany Finał Wojewódzki turnieju piłkarskiego Mundial z Marszałkiem. Rywalizowao w w dwóch kategoriach wiekowych +35 oraz 13-15 lat. W młodszej kategorii wystąpiła drużyna „Piątki” Kraśnik.

Młodzi kraśniczanie udział w finale turnieju zapewnili sobie dzięki zwycięstwu w półfinale w Opolu Lubelskim. Oprócz naszej drużyny w przepustki do lubelskiego turnieju wywalczyły UKS Dys oraz Zamojskie i Bialskie Lwy.

Nasza drużyna, jako najmłodsza w całych rozgrywkach, zajęła 3. miejsce, pokazując się z bardzo dobrej strony w rywalizacji ze starszymi drużynami.

Turniej w młodszej kategorii wiekowej wygrał zespół Zamojskich Lwów, zdobywając nagrodę główną jaką jest wyjazd całej drużyny na mecz Mistrzostw Świata Polska – Japonia, który odbędzie się 28 czerwca w Wołgogradzie.

W drużynie „Piątki” Kraśnik wystąpili: Aleksy Lasota, Jakub Chmielewski, Bartłomiej Sachadyn, Mateusz Latosiewicz, Kacper Michna, Oliwier Szwedo, Sebastian Pierzyniak, Jakub Iluk, Krystian Pietrzyk i Marcel Błaszczyk. Trenerem drużyny był Konrad Szmyrgała.