Jarosław Pacholarz poprowadzi Stal Kraśnik w III lidze

Piłka nożna
Czcionka

W połowie maja Daniel Szewc poinformował, że z końcem tego sezonu, w którym prowadzona przez niego Stal Kraśnik zdobyła tytuł mistrzowski lubelskiej IV ligi i wywalczyła awans na wyższy stopień rozgrywek, przestanie pełnić funkcję pierwszego trenera drużyny. Działacze FKS-u już wskazali jego następce. Jest nim Jarosław Pacholarz.

Jarosław Pacholarz ma 33 lata. Urodził się w Sandomierzu, ale swoją piłkarską przygodę rozpoczął w Wiśle Annopol. W swoim piłkarskim CV ma m.in. takie zespoły jak Podlasie Biała Podlaska, Orlęta Radzyń Podlaski, Motor Lublin, Tomasovia Tomaszów Lubelski, Wisła Sandomierz.

W 2015 roku objął funkcję trenera sandomierskiej drużyny. Nie udało mu się wówczas utrzymać drużyny w III lidze, w związku z reorganizacją systemu rozgrywek spadła z niej połowa zespołów, ale już w sezonie 2016/17 ponownie wprowadził Wisłę do III ligi. Na tym poziomie rozgrywek nie wiodło mu się jednak najlepiej i w październiku ubiegłego roku pożegnał się z Sandomierzem. Przeniósł się do Annopola i z tutejsza Wisłą wywalczył w tym sezonie, na kilka kolejek przed zakończeniem rozgrywek, awans z B do A klasy.

 

Na zdjęciu Jarosław Pacholarz (w dolnym rzędzie trzeci od lewej) z zawodnikami Wisły Annopol. Foto https://www.facebook.com/kamil.kaczanowski