Juniorzy młodsi Stali Kraśnik wywalczyli awans do I ligi wojewódzkiej

Piłka nożna
Czcionka

Niedawno piłkarscy kibice z Kraśnika cieszyli się z awansu seniorskiej drużyny Stali Kraśnik do III ligi, okazja do świętowania będzie jeszcze w najbliższą sobotę przy okazji ostatniego meczu w sezonie, ale spory sukces osiągnęła też stalowa młodzież. Juniorzy młodsi Stali Kraśnik wywalczyli tytuł wicemistrza II ligi wojewódzkiej LZPN i awansowali do I ligi wojewódzkiej.

W rundzie jesiennej zespołowi wiodło się ze zmiennym szczęście. Na jej koniec zespół trenowany przez Dariusza Matysiaka zajmował 6. miejsce z dorobkiem 10 punktów (3-1-5). Wiosna należała zdecydowanie do kraśniczan. W rundzie rewanżowej młodzi stalowcy, już pod wodzą Rafała Tomiło, wygrali 7 meczów i 2 zremisowali, ani razu nie zaznając goryczy porażki. Strzelili przy tym 32 bramki tracąc tylko 9. To dało im to łączny wynik 33 punktów (10-3-5) na koniec sezonu i II miejsce w lidze premiowane awansem na wyższy poziom rozgrywek.

Warto przy tym podkreślić, że kilku z zawodników juniorskiej drużyny zaliczyło swoje debiuty w pierwszym zespole Stali. Byli to Jakub Dąbrowski, Maciej Poleszak i Kamil Bartoś. W przyszłości w ich ślady z pewnością pójdą kolejni.

- Szczerze gratuluję całej drużynie wyniku na który ciężko pracowali cały sezon. Nie chcę nikogo wyróżniać, bo piłka nożna jest sportem zespołowym i każdy z moich podopiecznych zasługuję na pochwałę, ale też jesteśmy świadomi tego co teraz będzie nas czekało. Dziękuje też trenerowi Darkowi Matysiakowi za dobrą pracę z chłopakami jesienią. Pierwsza liga to z pewnością dużo większe wyzwanie niż do tej pory. Czeka nas dużo pracy żeby pokazać się z jak najlepszej strony w tych rozgrywkach. Jeszcze raz gratuluję chłopakom wyniku! - komentuje wynik trener Rafał Tomiło.

Najlepszymi strzelcami drużyny byli: Wciślak Patryk – 13, Woźniak Kamil – 9, Dębicki Sebastian 6, Bartoś Kamil – 4, Dąbrowski Jakub – 3, Halik Adrian – 2, Toporowski Krystian – 1.

 

Patryk Wciślak

 

Wyniki meczów juniorów młodszych Stali Kraśnik w sezonie 2017/2018
Runda jesienna
1. Stal – Janowianka 1:3
2. Dubler – Stal 6:1
3. Stal – Łęczna 2:1
4. Widok – Stal 4:1
5. Stal – Hrubieszów 0:2
6. Heksa – Stal 3:0 (wo)
7. Stal – Lubartów 0:0
8. Piotrowice – Stal 0:3
9. Stal – Puławy 0:1
Runda wiosenna
10. Janowianka – Stal 1:3
11. Stal – Dubler 3:3
12. Łęczna – Stal 1:4
13. Stal – Widok 3:0 (wo)
14. Hrubieszów – Stal 0:6
15. Stal – Heksa 4:1
16. Lubartów – Stal 1:1
17. Stal – Piotrowice 2:1
18. Puławy – Stal 1:6

Kadra juniorów młodszych (w kolejności jak na zdjęciu):
górny rząd od lewej: Tomiło Rafał (trener), Lisicki Jakub, Dąbrowski Jakub, Halik Adrian, Pawlasek Paweł, Poleszak Maciej ©, Jakub Nierubca, Toporowski Krystian, Ufniarz Mikołaj, Rola Patryk
dolny rząd od lewej: Mielniczuk Graczew Serafim, Wciślak Dawid, Wąsala Jakub, Mielniczuk Graczew Eugeniusz, Woźniak Kamil, Bartoś Kamil, Dębicki Sebastian, Wciślak Patryk, Bryczek Mikołaj