Wygrana w ostatnim meczu sezonu, puchar w rękach Stali Kraśnik

Mecz z Powiślakiem Końskowola był ostatnim aktem sezonu 2017/2018 w wykonaniu Stali Kraśnik. Kraśniczanie zdecydowanie wygrali, a po meczu w ich ręce powędrował pamiątkowy puchar za mistrzostwo lubelskiej IV ligi.

Podopieczni trenera Daniela Szewca podobnie jak w ostatnich meczach, mimo że tytuł i awans już od pewnego czasu mieli w kieszeni, nie zamierzali odpuszczać rywalom. I Powiślak przekonał się o tym dzisiaj szybko i boleśnie.

Gospodarze już w 5. minucie wszyli na prowadzenie, a wynik spotkania otworzył Paweł Fornal. Chwilę później za sprawą Filipa Drozda było już 2:0. W 18. minucie bardzo dobrą okazję miał Rafał Król, ale uderzył nad poprzeczką. 4 minuty później kraśniccy kibice po raz kolejny mogli się jednak cieszyć z bramki. Zdobył ją Arkadiusz Maj, a piękną asystą, piłkę uderzył głową rzucając się szczupakiem, zaliczył Jakub Gajewski.

W 60. minucie sędzia podyktował rzut karny za faul bramkarza z Końskowoli na Danielu Kędrze. Jedenastkę pewnie wykorzystał Rafał Król. 8 minut później po raz drugi na listę strzelców wpisał się Drozd. Trafił głową po precyzyjnym dośrodkowaniu od Antona Lutsyka i było już 5:0.

Goście kilka razy w ciągu meczu zagrozili bramce strzeżonej przez Sebastiana Ciołka, ale bardzo długo nie mogli znaleźć sposobu jeśli nie na naszą obronę, to na stalowego golkipera. Mimo, że Ciołek grał z kontuzją, to wybronił chociażby sytuację sam na sam z napastnikiem Powiślaka w 49. minucie. Dopiero pod koniec meczu goście wykorzystali nieuwagę naszej obrony i zdobyli bramkę honorową.

Stal Kraśnik – Powiślak Końskowola 5:1

Stal Kraśnik: Sebastian Ciołek (75′ Maciej Poleszak) – Jakub Gajewski, Damian Pietroń, Grzegorz Leziak (65′ Adam Orzeł), Anton Lutsyk. Paweł Fornal (Daniel Kędra), Rafał Król, Ernest Skrzyński, Jakub Czelej, Filip Drozd (80′ Kamil Bartoś), Arkadiusz Maj (65′ Marcin Wojtaszek).

***

Po meczu przy scenie letniej CKiP odbyła się feta z okazji zdobycia tytułu mistrzowskiego i awansu Stali Kraśnik do III ligi. Puchar otrzymany z rąk prezesa Lubelskiego Związku Piłki Nożnej Zbigniewa Bartnika w górę unieśli Daniel Szewc i Damian Pietroń. Związek podarował też klubowi komplet strojów sportowych.

Były również podziękowania od władz miasta. Na scenie gratulacje piłkarzom złożyli burmistrz Mirosław Włodarczyk i wiceburmistrzowie Marzena Pomykalska i Dariusz Lisek. Podarowali im też torby sportowe. Podziękowania i gratulacje otrzymał także zarząd klubu.

Później wystrzeliły „korki szampanów”, był czas na pamiątkowe zdjęcia. Dla kibiców i piłkarzy zagrały zespoły Owoc Kandyzowany i Spring Rolls.

Nasze zdjęcia z ostatniego meczu sezonu i fety z okazji awansu Stali Kraśnik możecie zobaczyć tutaj.