LKS Stróża awansował do lubelskiej klasy okręgowej

Wczoraj większość piłkarskich kibiców w Polsce nie miała zbyt wielu powodów do radości, ale ci wspierający LKS Stróża mogli świętować. Ich drużyna wygrała rewanżowe, barażowe spotkanie z KS Drzewce i może cieszyć się z awansu do lubelskiej klasy okręgowej.

Jak już informowaliśmy, po pierwszym spotkaniu barażowym, które rozegrane zostało 20 czerwca, zespół z gminy Kraśnik miał jednobramkową zaliczkę (wygrał 1:0). Minionej niedzieli, 24 czerwca, na swoim boisku to stróżanie byli więc faworytem. Na dodatek goście bardzo szybko sami się osłabili. Już w 3. minucie meczu czerwoną kartkę za zagranie piłki ręką poza polem karnym otrzymał bramkarz z Drzewiec Dawid Guzek i musiał opuścić boisko.

Gospodarze jeszcze w pierwszej połowie wykorzystali przewagę jednego zawodnika. Wynik spotkania w 15. minucie otworzył Dawid Kowalik. Kwadrans później na 2:0 z rzutu karnego podwyższył Dawid Szczuka, a w 35. minucie ten sam zawodnik, już z akcji, dołożył jeszcze jedno trafienie.

Po przerwie goście, a konkretnie Marcin Paprocki, co prawda raz trafili do siatki LKS Stróża, ale losów meczu nie udało im się odwrócić.

LKS Stróża – LKS Drzewce 3:1

Skład LKS Stróża: Oleszko – Lamorski, A.Szczuka, Lutski, D Wnuk, Piekarz (Śledź 60'), K. Kowalik, D. Kowalik, Chruściel (Szpyra 86'), D. Szczuka , Moskal (S. Wnuk 45')

***

W barażowym dwumeczu LKS Stróża wygrała 4:1 i to ona w sezonie 2018/2019 występować będzie na boiskach lubelskiej klasy okręgowej. Na tym poziomie rozgrywkowym Powiat Kraśnicki będzie miał więc dwóch reprezentantów. Z 1. miejsca w A klasie awansowała do niej bowiem Unia Wilkołaz.