Szymański trenuje z Wisłą i strzela w sparingach

Piłka nożna
Czcionka

W ostatnich miesiącach sporo było spekulacji na temat tego, że Damian Szymański po dobrym sezonie w Wiśle Płock przeniesie się do innego klubu. My też informowaliśmy o zainteresowaniu nim ze strony Lecha, Legii czy Spartaka Moskwa. Na razie kraśniczanin do nowego sezonu przygotowuje się jednak z nafciarzami i udowadnia, że jeśli zostanie w Płocku, to nadal będzie ważnym punktem drużyny.

Dzisiaj Wisła Płock rozegrała trzeci mecz kontrolny w ramach letnich przygotowań do sezonu 2018/2019 Lotto Ekstraklasy. Tym razem ich rywalem był MKP Pogoń Siedlce, spadkowicz z spadkowiczem z Nice I ligi. Nafciarze wygrali mecz 4:2 (3:1). Szymański zagrał pierwsze 45 minut i dwa razy wpisał się na listę strzelców.

Oprócz kraśniczanina gole dla Wisły zdobyli Nico Varela i Oskar Zawada.

Bramki z meczu Wisła - Pogoń można zobaczyć poniżej.

 

 

W najbliższy poniedziałek (2 lipca) Wisła wyjeżdża na obóz do Grodziska Wielkopolskiego. Podczas niego ma zaplanowane sparingi z Koroną Kielce i jeszcze jednym rywalem. Ostatnią grę kontrolną nafciarze zagrają 11 lipca z aktualnym mistrzem Rumunii - CFR 1907 Cluj. 10 dni później wystartują już rozgrywki Lotto Ekstraklasy.

 

foto Wisła Płock