Młoda Stal na remis w pierwszym letnim sparingu. Stal Kraśnik jr. mł. - LKS Kowalin 2:2 Foto

Tak jak zapowiadaliśmy, w niedzielę 22 lipca na obiektach kraśnickiego MOSiRu swój pierwszy sparing rozegrali juniorzy młodsi FKS Stal Kraśnik. Podopieczni trenera Rafał Tomiły zmierzyli się z A klasowym LKS Kowalin.

Spotkanie od samego początku było wyrównane, ale z minuty na minutę młodzi kraśniczanie radzili sobie coraz lepiej nabierając pewności siebie. W 35. minucie po faulu w polu karnym goście mieli szansę otworzyć wynik spotkania, bo sędzia wskazał na jedenasty metr od bramki. Do piłki podszedł Emil Januszek, ale jego intencje wyczuł Maciej Poleszak i wybił piłkę na rzut rożny. Po tej sytuacji do głosu doszli stalowcy. Świetnie dysponowany tego dnia Adrian Kisiel znalazł się w dogodnej sytuacji do zdobycia gola, ale uderzona przez niego piłka minimalnie minęła słupek bramki strzeżonej przez Adriana Kędzierskiego.

W końcówce pierwszej połowy drużyna Damiana Dudka wyszła na prowadzenie. Po błędzie w obronie kraśniczan piłkę do siatki wpakował Adrian Cieślik.

W drugiej połowie spotkania zawodnicy obu ekip zagrali bardziej ofensywnie. Na efekty nie trzeba było długo czekać. W 50. minucie wyrównującego gola dla Stali strzelił Dawid Karczewski, a asystę przy tym trafieniu zaliczył Kamil Bartoś. Był to okres przewagi młodego zespołu z Kraśnika.

W 60. minucie podczas stałego fragmentu gry wykonywanego przez piłkarzy z Kowalina niepewnie interweniował stalowy golkiper. Wybił piłkę tak niefortunnie, że ta trafiła jednego z piłkarzy LKS-u Damiana Wójcickiego i było 1:2.

Ta bramka nie podłamała jednak Młodej Stali, która jeszcze mocniej zaatakowała rywali. Kilka ciekawych akcji stworzyli sobie Adrian Kisiel, Kamil Bartoś i Patryk Wciślak, ale zabrakło precyzji w ich wykończeniu. Dopiero w 78. minucie po ładnej akcji Jakub Sadowski zagrał dobrą piłkę do Dawida Karczewskiego, a ten strzelił swojego drugiego gola w tym meczu.

W samej końcówce Stal miała dwie sytuacje do tego, by przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę, ale Kowalin dobrze się bronił i po 90 minutach był wynik 2:2 (0:1).

Stal Kraśnik jr. mł. - LKS Kowalin 2:2

Kadra Stali na meczu z LKS Kowalin: Maciej Poleszak, Mikołaj Bryczek, Kamil Bartoś, Dawid Karczewski, Dawid Ochal, Sebastian Józefczak, Michał Wagner, Patryk Wciślak, Jakub Sadowski, Eugeniusz Graczew, Jakub Dąbrowski, Maksymilian Misztal. Dawid Wciślak, Paweł Pawłasek, Adrian Kisiel

Zdjęcia z drugiej połowy niedzielnego meczu można zobaczyć tutaj.

***

Było to pierwsze spotkanie w okresie przygotowawczym rozegrane przez juniorów Stali. Następne już za tydzień. W następny weekend kraśniczanie podejmować będą kolejną drużynę z A klasy, tym razem będzie to Ruch Popkowice – Zadworze. Ten mecz również będzie rozgrywany w Kraśniku. Już dzisiaj serdecznie na nie zapraszamy.