Hattrick Szczuki w 5 minut. Wysoka wygrana LKS Stróża na inaugurację okręgówki

15 sierpnia rozegrana została pierwsza kolejka piłkarskiej, lubelskiej klasy okręgowej. W sezonie 2018/2019 mamy w niej dwóch reprezentantów. Bardzo dobrze rywalizację o punkty rozpoczął LKS Stróża, która wysoko pokonał rywala z Milejowa. Emocji nie brakowało też w Wilkołazie, ale tam happy endu nie było.

Emocje w meczu w Stróży zaczęły się po 20. minutach od pierwszego gwizdka, kiedy to grający przed własną publicznością LKS wyszedł na prowadzenie. Pierwszą bramkę dla gospodarzy, po 11 latach nieobecności klubu w okręgówce, strzelił Piotr Chomczyk.

Stróżanie zbyt długo z prowadzenia jednak się nie cieszyli, bo minutę później goście doprowadzili do remisu. Strzegącego bramki gospodarzy Cezarego Andruszaka z bliskiej odległości pokonał Grzegorz Skorupa.

Jak się jednak okazało piłkarzy z Milejowa tego dnia stać było tylko na tyle, a miejscowi dopiero się rozkręcali. Na całego rozkręcił się przede wszystkim Dawid Szczuka, który w ciągu 5 minut skompletował hattricka i na przerwę LKS Stróża schodził prowadząc 4:1.

W drugiej odsłonie spotkania podopieczni trenera Anatolija Lavryshyna nadal przeważali. Stworzyli sobie kilka okazji do zdobycia kolejnych bramek, ale wykorzystali jeszcze tylko dwie. Gole zdobyli Jakub Woźniak (62. minuta) i Eryk Jachura (90. minuta).

LKS Stróża – Tur Milejów 6:1

***

Zacięty pojedynek w pierwszej kolejce nowego sezonu okręgówki stoczyli piłkarze Unii Wilkołaz. Podejmowali rezerwy Avii Świdnik.

W pierwszej połowie tego meczu lepiej zaprezentowali się goście, co potwierdzili strzeleniem 3 bramek. Gospodarze odpowiedzieli tylko jednym trafieniem, a na listę strzelców wpisał się M. Galiński.

Unia nie zamierzała się jednak łatwo poddać i udowodniła to po przerwie. Najpierw bramkę kontaktową strzałem głową po wyrzucie piłki z autu zdobył T. Wnuk. Wyrównanie dał gol Marcina Drąga po indywidualnej akcji.

Następne pół godziny gry to próby przychylenia szali zwycięstwa na swoją stronę przez obie drużyny. W ostatniej minucie regulaminowego czasu gry udało się to gościom i ostatecznie punkty pojechały do Świdnika.

KS Unia Wilkołaz - Avia II Świdnik 3:4

Skład Unii: Wołoszyn (45' Surus) - Leziak G., Daniel, Kołtun, Łysakowski (45' Dul), Ściegienny D., Stec (45' Rup), Rachwał, Galiński, Drąg, Wnuk (75' Karabacz).

***

Emocji z udziałem naszych reprezentantów w okręgówce nie zabraknie też z pewnością w najbliższą niedzielę (19 sierpnia). Tym bardziej, że czekają nas powiatowe derby. Unia Wilkołaz podejmować będzie LKS Stróża. Początek meczu o godz. 17:00.