Powiatowe derby w okręgówce dla Stróży. Unia Wilkołaz – LKS Stróża 2:4

Po bardzo dobrym początku rozgrywek w ramach lubelskiej klasy okręgowej, także w drugiej kolejce spotkań LKS Stróża do swojego konta dopisała komplet punktów. Niedzielne spotkanie miało podwyższoną rangę, bo były to powiatowe derby - rywalem była Unia Wilkołaz.

Początek meczu, który rozegrany został w niedzielę 19 sierpnia w Wilkołazie, to głównie walka w środku. Pierwszy gol padł po błędzie defensywy gospodarzy. Jeden z obrońców Unii chciał zgrać głową piłkę do swojego bramkarza, lecz ta zamiast do jego rąk trafiła do siatki i było 0:1. Gospodarze bardzo szybko doprowadzili do wyrównania zdobywając bramkę z rzutu karnego. Kilka minut później stróżanie znów byli jednak na prowadzeniu za sprawą Dawida Szczuki. Unia podobnie jak za pierwszym razem chciała szybko odrobić stratę, ale bardzo dobrze w bramce gości spisywał się Cezary Andruszak. W tym czasie jego koledzy z ofensywy, a konkretnie Szczuka, dołożyli jeszcze jedno trafienie i do przerwy było 1:3.

W drugiej połowie spotkania, po kolejnym rzucie karnym, gospodarze znowu złapali kontakt z przyjezdnymi, ale ostatnie słowo należało tego dnia do piłkarzy ze Stróży. Wynik spotkania na 2:4 ustalił Eryk Jachura.

Unia Wilkołaz – LKS Stróża 2:4

***

LKS Stróża z kompletem punktów przewodzi w tabeli okręgówki. W kolejnym meczu, 26 sierpnia, podejmować będzie rezerwy Avii Świdnik. Unia Wilkołaz, na razie bez zdobyczy punktowych, jest na miejscu 13., a w najbliższą sobotę jedzie na mecz do Lublina, gdzie zagra z tamtejszym Sygnałem.