Zespół z Karlina najlepszy w Turnieju Piłki Nożnej SOS Wiosek Dziecięcych w Kraśniku

Piłka nożna
Czcionka

W środę 29 sierpnia na boisku przy ul. Hermana Gmeinera w Kraśniku odbył się Turniej Piłki Nożnej SOS Wiosek Dziecięcych. W sportowej rywalizacji zwyciężył zespół z Karlina. Gospodarze stanęli na 2. miejscu podium.

W turnieju udział wzięło 6 drużyn - reprezentanci wszystkich Wiosek SOS, a także zespoły z Placówki Wsparcia Dziennego „Jutrzenka” w Lublinie oraz Programu Umacniania Rodziny SOS Wiosek Dziecięcych w Biłgoraju.

- Oczywiście mecze zawsze są zacięte, są emocje, każdy chce zdobyć puchary i medale, ale najważniejsze są dobra zabawa, radość i integracja. Sport w życiu SOS Wiosek Dziecięcych jest niezwykle ważnym elementem wychowawczym. Nastawiamy się na szukanie sportowych talentów u każdego z naszych podopiecznych. Oni w różnych dziedzinach życia często niedomagają, ale jeśli rozwiną się w sporcie, to wszystkie inne sfery, edukacja, też idą do przodu. Sport pozwala im pokonywać swoje bariery – mówi Dariusz Krysiak, dyrektor SOS Wioski Dziecięcej w Kraśniku.

 


- Sport uczy bardzo wielu różnych rzeczy, między innymi współdziałania w grupie, stosowania zasad fair play i stawiania sobie coraz wyżej poprzeczki. Co ważne sportowa rywalizacja pozwala też wyładować emocje. Dzieci przychodzące do wiosek dziecięcych są czasami pełne złych emocji, bo są po bardzo trudnych przejściach. Sport pomaga im się wyżyć – podkreśla Anna Choszcz-Sendrowska ze Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce w Polsce.

Jak wspomnieliśmy na wstępie, najlepsza w kraśnickim turnieju okazała się drużyna z SOS Wioski Dziecięcej w Karlinie, która obroniła tytuł sprzed roku. Sukces nie był bynajmniej przypadkowy, bo karliński zespół jest aktualnym wicemistrzem Polski dzieci z pieczy zastępczej. Na drugim miejscu podium stanęli gospodarze, a trzecie miejsce zajęli reprezentanci SOS Wioski Dziecięcej w Siedlcach.

 

Indywidualnie tytuł króla strzelców otrzymał Mateusz Patej, najlepszym bramkarzem turnieju został Hubert Pleban, najwszechstronniejszym piłkarzem wybrano Jana Pałkę, najlepszym piłkarzem został Eryk Cylipan, nagrodę fair play otrzymał Jakub Pyda, a najradośniejszym zawodnikiem turnieju wybrano Wiktora Hawryłę.

 

 

W ramach zawodów rozegrano także mecz towarzyski między Stowarzyszeniem SOS a Bank Pekao, który wsparł organizacje wydarzenia. Wygrali, po rzutach karnych, bankowcy.

 

Nasze zdjęcia z turnieju możecie obejrzeć tutaj.