Wysoka wyjazdowa porażka. Sokół Sieniawa – Stal Kraśnik 5:1

Stwierdzenie, że piłkarze Stali Kraśnik fundują swoim kibicom huśtawkę nastrojów jest niestety cały czas aktualne. Po bardzo dobrym meczu i wygranej z Hutnikiem Kraków oraz zwycięstwie w Pucharze Polski ze Stalą Poniatowa, minionej niedzieli (16 września) podopieczni trenera Jarosława Pacholarza doznali wysokiej wyjazdowej porażki z Sokołem Sieniawa.

Po dobrym meczu i wygranej u siebie z Hutnikiem można było liczyć na to, że w zasięgu Stali powinien być też kolejny ligowy rywal – Sokół Sieniawa. Niestety kraśniczanie zawiedli, a gospodarze meczu skrzętnie to wykorzystali.

Pierwsza bramka dla gospodarzy padła w 25. minucie, kiedy uderzeniem w okienko Sebastiana Ciołka pokonał Bartłomiej Purcha. Żółto-niebiescy starali się odrobić tę stratę, ale tego dnia mieli spore problemy zarówno ze stwarzaniem akcji ofensywnych, jak i obroną własnej bramki. Sokół był natomiast bardzo skuteczny. W 36. minucie strzał sprzed pola karnego kraśnicki golkiper sparował na słupek, ale pierwszy do piłki która odbiła się od słupka doskoczył Andrzej Wąsik i było już 2:0.

Dwa kolejne gole, już po przerwie, Sokół zdobył ze stałych fragmentów gry. Najpierw po zagraniu z rzutu wolnego piłkę do kraśnickiej bramki skierował Dawid Kasza, a kilka minut później po kolejnej wrzutce Ciołka pokonał Patryk Kapuściński. Nasza defensywa nie popisała się także w 76. minucie, kiedy po składnej akcji gola na 5:0 dla gospodarzy zdobył Damian Skała.
Kraśniczanie honorową bramkę strzelili na 10 minut przed końcem spotkania. Na listę strzelców, wykorzystując rzut karny, wpisał się Rafał Król.

Sokół Sieniawa - Stal Kraśnik 5:1

Stal Kraśnik: Sebastian Ciołek – Jakub Gajewski(61’ Bartłomiej Gąska), Damian Pietroń, Łukasz Mazurek, Anton Lutsyk, Daniel Szewc, Jakub Skrzyński, Michał Wawryszczuk (68’ Arkadiusz Adamczuk), Adam Nowak (68’ Jakub Czelej), Filip Drozd (Daniel Kędra), Rafał Król.

***

Kolejnym przeciwnikiem Stali Kraśnik będzie Wisła Sandomierz. Mecz odbędzie się w niedzielę 23 września o godz. 16:00.