Bramka Damiana Szymańskiego w meczu Pucharu Polski

Wczoraj rozegrane zostały mecze I rundy Pucharu Polski sezonu 2018/2019 na szczeblu centralnym. Zespołów z naszego terenu w tych rozgrywkach nie mamy, ale mamy w nich kraśniczanina. Damian Szymański, zawodnik Wisły Płock, wczorajszy pucharowy mecz, choć zaczął go na ławce rezerwowych, może zaliczyć do udanych.

Nafciarze w I rundzie Pucharu Polski wczoraj (25.09.2018 r.) zmierzyli się z drugoligową Siarką Tarnobrzeg. Wychowanek MUKS Kraśnik mecz, który odbył się w Tarnobrzegu, rozpoczął na ławce rezerwowych. Wisła od początku kontrolowała grę i szybko, bo już w 10. minucie, za sprawą Karola Angielskiego wyszła na prowadzenie.

Damian Szymański na boisku zameldował się w 57. minucie zastępując na nim Riccardo Gryma. 8 minut później kraśniczanin wpisał się na listę strzelców ustalając wynik spotkania na 4:1 dla Wisły.

Akcja po której padła ta bramka zaczęła się od dośrodkowania autorstwa Semir Štilić, podanie głową przedłużył Damian Rasak, a ostatnim ogniwem, które zapewnił kolejnego gola dla płocczan, był wspomniany już „Szycha”.

Na zdjęciu Damian Szymański z kolegami z drużyny podczas meczu Legia Warszawa – Wisła Płock, foto Michał Łada/wisla-plock.pl