Byli lepsi i wygrali. KSZO Ostrowiec Św. - Stal Kraśnik 0:2

O tym że kraśnickiej Stali, mimo że to beniaminek, lekceważyć nie można przekonało się w tym sezonie już kilka zespołów i to takich, które w założeniu mają walkę o awans do II ligi. Kolejnym, który musiał uznać wyższość drużyny prowadzonej przez trenera Jarosława Pacholarza, było KSZO Ostrowiec Świętokrzyski.

Początek meczu, który rozegrany został w sobotę 6 października w Ostrowcu Świętokrzyskim, to przewaga gospodarzy. KSZO chciało jak najszybciej wyjść na prowadzenie, a później dyktować swoje warunki gry. Ataki te spotkały się jednak z mądrą, a przede wszystkim skuteczną obroną ze strony Stali lub niecelnymi strzałami piłkarzy z Ostrowca.

Goście odpowiedzieli na to dość brutalną grą wymierzoną między innymi w Rafała Króla i Daniela Szewca. Ten drugi odpłacił im się strzelając w 29. minucie bramkę. Kilka minut później było już 0:2, a na listę strzelców wpisał się Arkadiusz Maj, który kilkanaście minut wcześniej wszedł na boisko za kontuzjowanego Filipa Drozda.

Do końca pierwszej połowy na murawie nie dotrwał także Jakub Gajewski. Z urazem głowy zniesiony został na noszach i karetką pojechał do szpitala. Kontuzjowanego obrońcę w 40. minucie zastąpił Arkadiusz Adamczuk.

Po przerwie obraz gry się nie zmienił. Gospodarze dążyli do odrobienia strat, ale nie nie mogli znaleźć sposobu na sforsowanie dobrze grającej kraśnickiej defensywy i golkipera. Kraśniczanie nie tylko grali uważnie w bronie, ale i starali się wyprowadzać akcje ofensywne. Na bramkę KSZO uderzał między innymi Rafał Król, w sytuacji sam na sam z bramkarzem gospodarzy był też Arkadiusz Maj. Strzał Króla był jednak niecelny, a uderzenie Maja wybronił golkiper z Ostrowca. W końcówce meczu Król miał kolejna szansę z rzutu wolnego, piłka do siatki jednak nie wpadła.

To jak wyglądał mecz można zobaczyć w materiale wideo przygotowanym przez KSZO Ostrowiec Świętokrzyski.

KSZO Ostrowiec Świętokrzyski - Stal Kraśnik 0:2

Stal Kraśnik: Sebastian Ciołek - Jakub Gajewski (40' Arkadiusz Adamczuk), Łukasz Mazurek, Damian Pietroń, Anton Lutsyk - Michał Wawryszczuk, Daniel Szewc (61' Jakub Czelej), Adam Nowak (85' Michał Misiak), Ernest Skrzyński, Rafał Król - Filip Drozd (20' Arkadiusz Maj, 83' Bartłomiej Gąska)

***

Kolejny ligowy mecz kraśniczanie zagrają u siebie ze Stalą Rzeszów. Spotkanie odbędzie się w niedzielę 14 października o godz. 15:00 na stadionie MOSiR Kraśnik. Wcześniej, w środę 10 października, na wyjeździe w 1/4 finału Pucharu Polski kraśniczanie zmierzą się z Wisła Puławy (meczu godz. 17:00)