Mecz oldboyów Stali i Motoru z okazji 70-lecia kraśnickiego klubu. Foto

Piłka nożna
Czcionka

Dzisiaj na stadionie MOSiR odbyły się dwa piłkarskie mecze. Po trzecioligowcach na murawę wbiegli oldboye Stali Kraśnik i Motoru Lublin, by na murawie uczcić 70-lecie kraśnickiego klubu.

Szybkość może już nie ta, precyzja czasami zawodziła, ale umiejętności techniczne w wielu przypadkach pozostały, a woli do walki mogłoby im pozazdrościć wielu obecnych ligowców. Z inicjatywy kilku byłych piłkarzy i działaczy kraśnickiego klubu dzisiaj na kraśnickim MOSiRze zmierzyły się drużyny oldboyów Stali Kraśnik i Motoru Lublin. A okazja do spotkania była nie byle jaka, bo 70-lecie Stali Kraśnik.

 

 

Mecz był zacięty i zakończył się remisem 1:1, a gola dla gospodarzy strzelił Konrad Szmyrgała. Nie o wynik tu jednak chodziło, a przede wszystkim o spotkanie po latach. Było więc sporo radości, wzruszeń, a pewnie w niejednym oku zakręciła się też łezka.

Tym razem karnych nie było, a na "dogrywkę" uczestników meczu i gości zaproszono już w ramach after party do restauracji Dąbrówka.

O podniesienie rangi tego wydarzenia postarał się Lubelski Związek Piłki Nożnej. Przyjechał prezes Zbigniew Bartnik z okazałym pucharem i pamiątkowymi medalami. Szkoda tylko, że obecne władze klubu w inicjatywę byłych piłkarzy zbytnio się nie włączyły.

 

 

Stal Kraśnik oldboye – Motor Lublin oldboye 1:1

Stali Kraśnik wyjściowy skład: Marcin Bożek - Stanisław Bijak, Janusz Małek, Włodzimierz Bartoś, Marcin Gawron, Włodzimierz Dymitrak, Dariusz Matysiak, Wojciech Stopa, Roman Górniak, Anton Gąszczyk, Norbert Rabaniuk

Ponadto zagrali: Adam Stępień, Piotr Matysek, Wojciech Bańka, Roman Bijak, Roman Piątek, Marek Łata, Przemysław Wronka, Anatolij Lavryshyn, Andrzej Rybak, Marcin Solis, Łukasz Gołębiowski, Marek Kwiatek, Michał Cygan, Jacek Romanowski, Konrad Szmyrgała, Zbigniew Bartysiak, Grzegorz Strzałkowski, Dariusz Wojciechowski.

Trener: Jerzy Angowski

 

 

Motor Lublin: Zygmunt Kalinowski - Mirosław Zagrodniczek, Jacek Sokołowski, Marek Dzida, Modest Boguszewski, Jarosław Caboń, Mirosław Hułas, Jacek Krupski, Zbigniew Kozłowski, Zbigniew Grzesiak, Tomasz Ciucias, Roman Żuchnik, Zbigniew Grzesiak

 

 

Nasze zdjęcia z meczu oldboyów Stal Kraśnik – Motor Lublin możecie obejrzeć tutaj.