Lotto Ekstraklasa. Szymański strzelił, Wisła wygrała

Grali na boisku rywala, ponad godzinę byli w osłabieniu, a mimo to zaaplikowali przeciwnikowi 3 bramki i wygrali mecz. Wisła Płock pokonała wczoraj (w sobotę 3 listopada) w wyjazdowym spotkaniu Śląsk Wrocław, a jednym z bohaterów meczu był Damian Szymański. Kraśniczanin strzelił jedną z bramek.

Płocczanie wyszli na wrocławską murawę mocno zmotywowani. Od pierwszego gwizdka przeważali, ale nie potrafili tej przewagi udokumentować zdobyciem bramki. Gdy w 28. minucie gry sędzia pokazał czerwoną kartkę Adamowi Dźwigale mogło się wydawać, że grający w osłabieniu nafciarze cofną się i ewentualnych szans będą szukali w kontratakach. Nic takiego się jednak nie stało i płocczanie nadal przeważali.

Bramki padły jednak dopiero w drugiej połowie spotkania. Pierwsza w 65. minucie. Lewą stroną pociągnął Patryk Stępiński, puścił piłkę w pole karne, a tam w odpowiednim miejscu i czasie znalazł się Damian Szymański, który precyzyjnym strzałem pokonał bramkarza Śląska. Kilka minut później na 0:2 podwyższył Ricardinho, a w 82. minucie na 0:3 wynik spotkania Giorgi Merebashvili.

Płocczanie we Wrocławiu wygrali po raz pierwszy od 17 lat, a Damian Szymański strzelił swoją pierwszą ligową bramkę w tym sezonie. Wcześniej trafił też w Pucharze Polski.

Wczorajszą bramkę wychowanka MUKS Kraśnik grającego w Wiśle Płock możecie zobaczyć w materiale wideo poniżej.