Wiosną Stal Kraśnik bez Nowaka i Ciołka

Piłka nożna
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Za miesiąc, 16 stycznia, Stal Kraśnik ma zagrać swój pierwszy sparing w ramach przygotowań do rundy rewanżowej sezonu 2018/2019 III ligi. Wiele wskazuje na to, że może być to niestety po raz kolejny czas dużej przebudowy zespołu. Już wiadomo, że w wiosennej kadrze zabraknie bramkarza Sebastiana Ciołka i pomocnika Adama Nowaka, a na tym najprawdopodobniej nie koniec.

Obaj wspomniani zawodnicy stanowili ważne punkty zespołu prowadzonego przez trenera Jarosława Pacholarza. Sebastian Ciołek zdecydował się jednak na to, by zostać za granicą i tam podjąć pracę. Adam Nowak przenosi się natomiast do Stali Rzeszów.

 

 

 

Pod dużym znakiem zapytania jest przyszłość trzech młodych stalowych zawodników, którzy mogą się przenieść do klubów z wyższych lig. Jak donoszą media regionalne, Arkiem Majem interesuje się Elana Toruń (II liga), Jakub Gajewski jest na celowniku Resovii Rzeszów (II liga), a Ernestowi Skrzyńskiemu przygląda się Siarka Tarnobrzeg (II liga). Szczególnie pierwszych dwóch wymienionych zawodników może być trudno zatrzymać w Kraśniku, bo obaj zaczęli studia i jesienią do rodzinnego miasta przyjeżdżali już w zasadzie tylko na mecze.

 

 

 

Odejście wspomnianych młodzieżowców może być dla klubu bolesne pod względem finansowym. Dzięki ich regularnej grze Stal jest wysoko w klasyfikacji Pro Junior System, co może oznaczać wysoką nagrodę dla FKS-u z Polskiego Związku Piłki Nożnej. Czy będzie miał kto ich zastąpić? W klubie utalentowanej młodzieży co prawda nie brakuje, kilku zawodników trenuje z pierwszą drużyną, ale niestety oprócz Maja, Gajewskiego czy Skrzyńskiego trener Pacholarz nikogo z młodych kraśniczan jesienią nie wpuścił w III lidze na murawę. Najbliżej tego był Kamil Bartoś, zasiadał na ławce rezerwowych, ale nie było mu dane zagrać.

Co z pozostałymi zawodnikami? Okaże się na początku przyszłego roku, gdy na dobre rozpocznie się transferowa karuzela.