Wysoka porażka Stali Kraśnik w pierwszym zimowym sparingu

Piłka nożna
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Pierwszy mecz kontrolny Stali Kraśnik w ramach przygotowań do rundy wiosennej III ligi sezonu 2018/2019 niestety nie wypadł najlepiej. Podopieczni trenera Jarosława Pacholarza byli jedynie tłem dla Motoru Lublin i do Kraśnika wrócili z bagażem 5 straconych bramek.

Całe spotkanie, które rozegrano w środę 16 stycznia na bocznym boisku Areny Lublin, przebiegło pod dyktando piłkarzy z Lublina. Motor w pierwszej połowie spotkania wbił kraśniczanom 2 bramki, a po przerwie dołożył 3 kolejne. Pierwszą strzelił zawodnik testowany, a kolejne zdobyli Dawid Kamiński, Szymon Kamiński, Piotr Darmochwał i Robert Majewski.

Stali zagrała w tym spotkaniu w mocno zmienionym składzie w porównaniu do tego z jesieni. Na boisku z różnych powodów zabrakło przede wszystkim Filipa Drozda, Rafała Króla i Daniela Szewca, a to bardzo duże osłabienie jeśli chodzi o zadania ofensywne w naszej drużynie. Stal wystąpiła także bez swojej podstawowego bramkarza – zagrał zawodnik testowany. Jak się okazuje Sebastian Ciołek jednak wróci do kraju i do bramki kraśnickiej drużyny, ale treningi wznowi prawdopodobnie dopiero pod koniec stycznia.

Podczas sparingu z Motorem Stal testowała kilku zawodników, byli wśród nich m.in. Jakub Wankiewicz (Lewart Lubartów) i Tomasz Antczak (Błękitni Stargard), ale na razie jest za wcześnie, by oceniać czy któryś mógłby przydać się drużynie. Na murawie zaprezentowali się także młodzieżowcy Adrian Kisiel i Kacper Wójtowicz oraz Bartłomiej Koneczny, który grał w Stali, gdy ta była jeszcze w IV lidze.

Jeśli pozostajemy przy sprawach kadrowych, to zgodnie z przewidywaniami w żółto-niebieskim trykocie już raczej nie zobaczymy Arkadiusza Maja, który dobrze spisuje się na testach w II-ligowej Elanie Toruń i jest bliski zmiany barw klubowych. Na razie nie wiadomo co z Jakubem Gajewskim, który zmaga się z kontuzją barku. Nabawił się jej podczas kraśnickiego turnieju w siatkonogę i niestety oznacza ona dla niego od 3 do 6 miesięcy przerwy w treningach.

Z drużyną oprócz Adama Nowaka, który, jak informowaliśmy już w ubiegłym roku, przeniósł się do Rzeszowa, rozstali się Jakub Czelej oraz Arkadiusz Adamczuk. Niestety na zmianę barw klubowych zdecydowało się także dwóch młodzieżowców – Kamil Bartoś (przenosiny do BKS Lublin) i Dawid Karczewski (przenosiny do Motoru Lublin). Obaj bardzo dobrze spisywali się w zespole juniorów, trenowali z seniorami, ale nie dostali jesienią szansy od trenera Pacholarza, by zaprezentować się choćby przez chwilę w III-ligowym spotkaniu.

 

Motor Lublin – Stal Kraśnik 5:0

Stal Kraśnik: zawodnik testowany – Bartłomiej Gąska, Damian Pietroń, Łukasz Mazurek, Marcin Świech, Michał Wawryszczuk, Ernest Skrzyński, 4 czterech zawodników testowanych oraz Kacper Wójtowicz, Adrian Kisiel, Bartłomiej Koneczny, Jakub Wankiewicz, Tomasz Antczak.

***

Kolejny sparing Stal zagra 19 stycznia, a jej rywalem będzie Łada Biłgoraj. Mecz odbędzie się na boisku przy ul. Poturzyńskiej w Lublinie o godz. 13:00.