Stal Kraśnik: Przegrana w Łęcznej, zwycięstwo w Ostrowcu

Piłka nożna
Czcionka

W mijającym tygodniu Stal Kraśnik rozegrała dwa kolejne mecze kontrolne w ramach przygotowań do rundy wiosennej III ligi. W pierwszym z nich, mimo niezłej gry, kraśniczanie musieli uznać wyższość Górnika Łęczna. W drugim pokonali natomiast ligowego rywala z Ostrowca Świętokrzyskiego.

Z drugoligowcem z Łęcznej podopieczni zmierzyli się w środę 6 lutego. Trener Jarosław Pacholarz nie mógł tego dnia skorzystać z kilku podstawowych zawodników, zabrakło Daniela Szewca, Filipa Drozda, Damiana Pietronia i Antona Lutsyka, dlatego sparing ten wykorzystany został przede wszystkim na testowanie pretendentów do gry w żółto-niebieskich barwach i do ogrywania się młodych zawodników. Mimo to przez długi czas Stal prowadziła zacięty bój z Górnikiem i do stanu 3:3 na każdą straconą bramkę odpowiadała swoim trafieniem. Dopiero w końcówce meczu kraśniczanie stracili 3 kolejne gole i spotkanie zakończyło się wysoką wygraną górników.

Gole dla Stali zdobywali tego dnia zawodnicy testowani: dwie środkowy obrońca i jedną prawy pomocnik. Obu trener chętnie widziałby w kadrze swojego zespołu, a to czy się w niej znajdą okaże się może już w przyszłym tygodniu.

Górnik Łęczna - Stal Kraśnik 6:3

Skład Stali: Sebastian Ciołek - Łukasz Mazurek, zaw. testowany I, Marcin Świech, zaw. testowany II, Ernest Skrzyński, Michał Wawryszczuk, zaw. testowany III, zaw. testowany IV, zaw. testowany V, zaw. testowany VI.

Ponadto zagrali: Rafał Król, Mikołaj Śmieszek, Kacper Wójtowicz, Adrian Kisiel, Jakub Dąbrowski, Bartłomiej Koneczny, Bartłomiej Gąska, zaw. testowany VII

***

Minionej soboty (9 lutego) kraśniczanie zmierzyli się na wyjeździe ze swoim ligowym rywalem - KSZO Ostrowiec Świętokrzyski. W odróżnieniu od sparingu w Łęcznej goli w tym spotkaniu było zdecydowanie mniej i padły dopiero w końcówce meczu. Jako pierwszy na listę strzelców wpisał się w 80. minucie testowany w Stali środkowy obrońca, który wykorzystał rzut karny podyktowany za faul w polu karnym na Bartłomieju Konecznym. Wynik sparingu na 2:0 dla FKS-u ustalił kilka minut później już sam Koneczny.

Podopieczni trenera Pacholarza powtórzyli tym samym wynik z ligowego starcia między obiema drużynami z jesieni.

KSZO Ostrowiec Świętokrzyski – Stal Kraśnik 0:2

Skład Stali Kraśnik: Sebastian Ciołek - Bartłomiej Gąska, Damian Pietroń, Łukasz Mazurek, Michał Świech - Michał Wawryszczuk, Daniel Szewc, Ernest Skrzyński, Rafał Król, zawodnik testowany I, zawodnik testowany II.

Zagrali jeszcze: Mikołaj Śmieszek, Adrian Kisiel, Jakub Dąbrowski, Kacper Wójtowicz, Bartłomiej Koneczny, Michał Misiak i 4 zawodników testowanych

 

info za Stal Kraśnik