Wygrana Stali Kraśnik w ostatnim sparingu przed rundą rewanżową III ligi. Foto

Piłka nożna
Czcionka

W przyszły weekend będą już walczyć o punkty w Świdniku, a dzisiaj zagrali ostatni ze sparingów zaplanowanych na okres przygotowawczy przed rundą wiosenną grupy 4. III ligi w sezonie 2018/2019. Zespołem z którym zmierzyła się Stal Kraśnik był jej ligowy rywal – Wisła Sandomierz.

Mecz stał na dobrym poziomie, dużo było walki w środku pola, a obie drużyny stworzyły sobie po kilka okazji do zdobycia bramek. Skuteczniejsi okazali się gospodarze. Oba gole dla Stali strzelił Rafał Król. Pierwszego w 32. minucie spotkania z rzutu karnego, podyktowanego za zagranie piłki ręką przez jednego z sandomierzan, a drugiego strzałem głową w 75. minucie. Swoje szanse mieli też m.in. Filip Drozd, Daniel Szewc, Kamil Król, Marcin Świech i Michał Wawryszczuk.

Sandomierzanie sami nie potrafili przez 90 minut pokonać golkiperów gospodarzy Sebastiana Ciołka i Mikołaja Śmieszka, choć kilka razy pierwszego z nich zmusili do większego wysiłku. Bramka na koncie Wisły to efekt samobójczego trafienia jednego z kraśnickich zawodników.

 

 

Forma stalowego zespołu przed startem rozgrywek nie wygląda najgorzej, choć na pewno nie wszyscy są już gotowi, by grać pełne 90 minut. W drużynie zaszło sporo zmian personalnych, więc potrzeba też trochę czasu, by zespół się zgrał.

Stal Kraśnik - Wisła Sandomierz 2:1

Stal: Sebastian Ciołek - Damian Pietroń, Łukasz Mazurek, Władysław Kudriawcew, Marcin Świech, Maciej Welman, Ernest Skrzyński, Daniel Szewc, Rafał Król, Kamil Król, Filip Drozd;

ponadto zagrali: Mikołaj Śmieszek, Adrian Kisiel, Bartłomiej Koneczny, Anton Lutsyk, Jakub Dąbrowski, Kacper Wójtowicz, Kacper Nastałek, Michał Wawryszczuk, Dariusz Partyka, Krystian Michalak

 

Nasze zdjęcia z 2. połowy meczu Stal – Wisła możecie zobaczyć tutaj.