Zabrakło skuteczności. Spartakus Daleszyce – Stal Kraśnik 0:0

Piłka nożna
Czcionka

Jeśli po meczu z poprzedniej kolejki spotkań z Sołą Oświęcim można mówić o szczęśliwej wygranej Stali Kraśnik, to wczorajszy wyjazdowy mecz ze Spartakusem Daleszyce zakończył się pechowym remisem. Podopieczni trenera Jarosława Pacholarza stworzyli sobie co najmniej kilka bardzo dobrych okazji do zdobycia goli, wykonywali nawet rzut karny, ale futbolówka do siatki rywala wpaść nie chciała.

Jako pierwszy wynik meczu mógł otworzyć Kamil Król (wątpliwości czy może grać w żółto-niebieskich barwach zostały w końcu wyjaśnione). W 6. minucie spotkania piłka uderzona przez niego głową, po wrzutce od Daniela Szewca, obiła słupek. Nawet jakby do bramki wpadła, gol nie zostałby jednak uznany, ponieważ sędzia liniowy pokazał pozycje spaloną naszego piłkarza. W kolejnych minutach w grę kraśniczan wkradło się nieco chaosu, ale mimo to przed szansami na zdobycie bramek stawali na zmianę Kamil Król i Maciej Welman. Precyzji zabrakło też niestety Rafałowi Królowi, który w 35. minucie spotkania, wykonując rzut karny, nie trafił do bramki.

Gospodarze jeśli w pierwszej odsłonie starcia zagrażali bramce Stali, to przede wszystkim ze stałych fragmentów gry. Podobnie jak przed tygodniem pewnym punktem kraśnickiego zespołu był Sebastian Ciołek.

Po przerwie inicjatywę przejęli gospodarze, a goście nastawili się na kontry. Na bramkę Spartakusa, uderzali między innymi bracia Królowie, Welman i Szewc. Niestety albo brakowało precyzji przy strzałach, albo bronił je golkiper gospodarzy. Na szczęście również wspomniany już Ciołek nie dał się pokonać.

 

Spartakus Daleszyce - Stal Kraśnik 0:0

Stal: Sebastian Ciołek - Władysław Kudryavtsev, Łukasz Mazurek, Damian Pietroń, Marcin Świech Daniel Szewc, Rafał Król, Ernest Skrzyński (77' Krystian Michalak), Maciej Welman (84' Bartłomiej Koneczny), Kamil Król, Filip Drozd (46' Dariusz Partyka).

***

W następnej kolejce spotkań Stal Kraśnik podejmować będzie Podlasie Biała Podlaska.

 

foto Jacek Nowoświatłowski/stalkrasnik.pl