Wystartował projekt Piłkarskie Przedszkola MUKS-Stal Kraśnik

Piłka nożna
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

O tym, że dzieci potrzebują jak najwięcej ruchu nie trzeba chyba nikogo przekonywać. Teraz kraśnickie przedszkolaki będą miały szansę ćwiczyć, ale też bawić się na sportowo pod okiem wykwalifikowanych trenerów z dwóch piłkarskich klubów z naszego miasta. Swoje siły połączyły w tym względzie MUKS Kraśnik i Stal Kraśnik, zielone światło dał burmistrz Wojciech Wilk, a twarzą projektu jest kraśniczanin, reprezentant Polski, Damian Szymański.

Założenia są takie, że trenerzy z MUKS-u i Stali w każdym przedszkolu prowadzonym przez Miasto Kraśnik będą organizować dla dzieciaków zajęcia sportowo-rekreacyjne z elementami piłki nożnej. W zależności od pogody będą one odbywać się bądź w salach, bądź na dworze, na placu zabaw przy przedszkolu, w parku lub na boisku. Mają być to zajęcia bezpłatne, organizowane w czasie pobytu dzieci w przedszkolach.

- Zajęcia mają na celu propagowanie piłki nożnej, ale też zachęcenie dzieci od najmłodszych lat do ruchu, do uprawiania sportu w ogóle. Będzie je prowadziła wykwalifikowana kadra ze Stali i z MUKS-u. Będziemy przychodzili do każdej grupy wiekowej, a zabawy będą dostosowane do wieku i predyspozycji dzieci. Dziękujemy, że miasto, że pan burmistrz wsparli tę naszą inicjatywę – mówi Rafał Tomiło, trener w Stali Kraśnik.

 

 

- Wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom dzieci i rodziców. Pokazujemy, że stawiamy na współpracę, mówię tutaj o MUKS i Stali Kraśnik, a naszym głównym celem jest dobra zabawa przedszkolaków. Mamy wiele przykładów na to, że zaczynając uprawiać sport w Kraśniku można się wiele nauczyć i tutaj zrobić pierwsze kroki do dalszej kariery. Ostatnim tego przykładem jeśli chodzi o Stal jest chociażby Arek Maj, który teraz jest zawodnikiem Elany Toruń. Warto wspomnieć też, że na ubiegłoroczny awans naszego zespołu do III ligi zapracowała drużyna w 90% złożona z wychowanków MUKS-u i Stali. To jest ścieżka którą chcielibyśmy dalej podążać – zapowiada trener MUKS-u i zawodnik Stali Daniel Szewc.

Namiastka zajęć, które będą odbywać się w przedszkolach, została zaprezentowana dzisiaj w Przedszkolu Miejskim nr 2. Zabawy poprowadzili trenerzy Tomiło i Szewc oraz młodzi zawodnicy Stali Maciej Poleszak i Kamil Woźniak. A udział wzięli w nich młodzi adepci Akademii Piłkarskiej Stali Kraśnik, którzy uczęszczają do tego przedszkola.

- Bardzo cieszę się, że MUKS i Stal wyszły z taką wspólną inicjatywą. Na początek będzie to dla naszych dzieciaków przede wszystkim forma zabawy, która ma im dawać dużo radości. Myślę jednak, że z tych zajęć mogą nam wyrosnąć później zawodnicy, którzy nieco poważniej będą chcieli zająć się piłką nożną lub innymi dyscyplinami sportu i pójdą w ślady chociażby reprezentanta Polski, który zaczynał w MUKS-ie, Damiana Szymańskiego, czy zawodnika Stali i trenera Daniela Szewca. Mam nadzieję, że wszystkie przedszkolaki, które będą w tych zajęciach uczestniczyły, będą bardzo zadowolone – przekonuje Wojciech Wilk, burmistrz Kraśnika.

 

 

- Myślę, że to wspaniała rzecz. Już ta krótka zabawa, która odbyła się dzisiaj u nas w przedszkolu, pokazała, że dzieci są bardzo zainteresowane, że chętnie będą w takich zajęciach brać udział. Akcja ta propaguje zdrowy styl życia, przy okazji wpływa na rozwój psycho-fizyczny dzieci, na ich koordynację ruchową itd. Dzieciaki mają ogromną potrzebę ruchu i cieszę się, że będą miały na to szansę w jeszcze większym zakresie niż do tej pory w naszych placówkach. Mam nadzieję, że ta współpraca będzie się rozwijała – podkreśla Barbara Michałowska, dyrektor Przedszkola Miejskiego nr 2 w Kraśniku.

 

Zdjęcia z dzisiejszej inauguracji projektu Piłkarskie Przedszkola MUKS-Stal Kraśnik w Przedszkolu Miejskim nr 2 możecie zobaczyć tutaj.