Wielkosobotnia strzelanina w Urzędowie. Orzeł pokonał Wisłę. Foto

Na brak emocji kibice, którzy w sobotnie popołudnie (20 kwietnia) wybrali się na stadion piłkarski w Urzędowie, narzekać nie mogli. W rywalizacji między miejscowym Orłem a Wisłą Annopol padło aż 9 bramek. W chwili ostatniego gwizdka o jedną więcej na swoim koncie mieli gospodarze.

W spotkanie lepiej weszli piłkarze Orła trenowani przez Kamila Dydo, bo już w 1. minucie gry prowadzenie dał im gol strzelony przez Jakuba Druzda. 6 minut później ten sam zawodnik po raz kolejny pokonał bramkarza Wisły i wydawało się, że urzędowiacy spokojnie rozprawią się z rywalem. Annopolanie prowadzeni przez grającego trenera Mateusza Matysiaka nie zamierzali jednak się poddawać. W 34. minucie bramkę kontaktową strzelił Radosław Mazurek, a w 47. minucie, również za jego sprawą, był już remis.

Żadna z drużyn nie zamierzała tego dnia zadowolić się remisem, a walka o to, kto zgarnie pełną pulę punktów, na dobre rozpoczęła się w ostatnich 20 minutach meczu. Najpierw w 72. minucie gola na 3:2 dla Orła strzelił Kamil Śnieżyński. Zbyt długo z prowadzenia urzędowiacy się nie cieszyli, bo 4 minuty później wyrównał Łukasz Trebacz. Szybko, bo już w 78. gospodarze odpowiedzieli na to trafieniem Emila Zielińskiego, ale goście nie pozostali im dłużni, a do remisu 4:4 doprowadził Łukasz Kieler. To urzędowiacy zadali jednak decydujący cios. Na 3 minuty przed końcem regulaminowego czasu gry swoją trzecią tego dnia bramkę strzelił, a tym samy skompletował hattricka, Jakub Druzd.

Orzeł Urzędów – Wisła Annopol 5:4

bramki dla Orła: Jakub Druzd x 3, Kamil Śnieżyński, Emil Zieliński
bramki dla Wisły: Radosław Mazurek x2, Łukasz Trębacz, Łukasz Kieler

Fotoreportaż z meczu Orzeł - Wisła możecie obejrzeć tutaj.

***

Po 17. kolejce spotkań w A klasie Orzeł Urzędów zajmuje 3. miejsce z 34 punktami (tyle samo ma 2. w tabeli Płomień Trzydnik Duży), a Wisła Annopol z dorobkiem 31. pkt. jest na miejscu 4. Prowadzi Tęcza Bełżyce (41 pkt.)

W następnej kolejce spotkań annopolska Wisła będzie podejmować lidera z Bełżyc (27 kwietnia. godz, 16:00), a Orła Urzędów czeka wyjazd do Krzemienia na mecz z tamtejsza Iskrą (28 kwietnia, godz. 14:00)