Nowe władze w Stali Kraśnik. Prezesem Magdalena Czelej

Piłka nożna
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Miało być jedynie sprawozdawcze, a zrobiło się wyborcze. Podczas dzisiejszego Walnego Zgromadzenia Członków FKS Stal Kraśnik rezygnację złożył dotychczasowy zarząd klubu i wybrane zostały nowe władze. Prezesem Stali została bizneswoman Magdalena Czelej.

Na początku zebrania, które odbyło się Centrum Kultury i Promocji w Kraśniku, decyzję o rezygnacji członków dotychczasowego Zarządu FKS Stal Kraśnik z pełnionych w klubie funkcji ogłosił Dariusz Koneczny. Oprócz niego w zarządzie byli prezes Dariusz Buczkowski oraz Krzysztof Górka, Sławomir Rola i Robert Szabat. Rezygnacja została przyjęta i w tej sytuacji konieczny był wybór nowych władz klubu.

Na prezesa zgłoszony został tylko jeden kandydat, a w zasadzie kandydatka, kraśnicka bizneswoman Magdalena Czelej. Spośród 50 członków uczestniczących w zebraniu 40 zagłosowało za jej kandydaturą, a 10 było przeciw. Tym samym po raz pierwszy stery kraśnickiego klubu powierzono w kobiece ręce.

- Doszliśmy do wniosku, że dobrze byłoby zaangażować się w działalność Stali Kraśnik, wesprzeć klub finansowo. Dostaliśmy obietnicę od burmistrza Wilka, od marszałka Stawiarskiego, przedsiębiorców, że możemy liczyć na ich pomoc. Chcemy zagwarantować stabilizację finansową, to, że zawodnicy będą dostawać pieniądze na czas i będą mogli skupić się tylko na treningach oraz walce o punkty. O celach sportowych będę mogła powiedzieć coś więcej po rozmowach w gronie zarządu, z trenerem, zawodnikami – powiedziała nam prezes Magdalena Czelej.

Zarząd klubu decyzją Walnego Zgromadzenia uzupełnili: Konrad Szmyrgała, Dariusz Czelej, Zbigniew Kozłowski, Cezary Łysanowicz, Rafał Król, Jacek Nowoświatłowski i Rafał Tomiło.

 

 

Państwo Czelejowie i Zbigniew Kozłowski (właściciel firmy Erkado z Gościeradowa) mają być obok Miasta Kraśnik gwarantami stabilnej sytuacji finansowej klubu.

Do komisji rewizyjnej wybrani zostali natomiast Jarosław Gąszczyk, Michał Rostek i Paweł Kisiel.

Podziękowania dotychczasowym władzom Stali i gratulacje nowemu zarządowi i komisji rewizyjnej złożył goszczący na zebraniu burmistrz Kraśnika Wojciech Wilk.

 

 

Oprócz wyboru nowych władz Walne Zgromadzenie zajęło się także zmianą statutu klubu. Wprowadzono do niego kilka istotnych zmian, których celem jest dostosowanie jego zapisów do obecnych wymogów prawnych, ale nie tylko. Zrezygnowano między innymi z bezpośredniego wyboru prezesa klubu przez Walne Zgromadzenie. Przy następnych wyborach członkowie klubu wybierać będą jedynie członków zarządu, a ci spośród siebie wskażą dopiero prezesa.