Samorząd województwa promował w Kraśniku Fifa Cup U-20. Były darmowe bilety na mecze. Foto

Piłka nożna
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Dzisiaj w kraśnickim Parku im. Jana Pawła II odbył się Festyn Piłkarski Lubelskie 2019. W jego ramach promowano rozpoczynające się w przyszłym tygodniu Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej U-20, które odbywać się będą m.in. w Lublinie. Podczas imprezy rozdawane były między innymi bilety na mecze, które rozgrywane będą na Arena Lublin.

Festyn zorganizowany został przez lubelski Urząd Marszałkowski we współpracy z Urzędem Miasta Kraśnik. Ideą tego przedsięwzięcia było zachęcenie mieszkańców Lubelszczyzny do udziału w roli kibiców w Mistrzostwach Świata w Piłce Nożnej do lat 20. Lublin jest miejscem w którym odbędzie się 6 meczów grupowych oraz 3 meczów fazy pucharowej, dwa 1/8 finału i półfinał, mistrzostw.

 

 

- Czeka nas w Lublinie 9 meczów na światowym poziomie, bo pamiętajmy, że 20-latkowie to są już ukształtowani piłkarze. Niektórzy grają w reprezentacjach swoich krajów, wielu możemy oglądać zarówno w Lidze Mistrzów, jak i Lidze Europy, najwyższych ligach krajowych na całym świecie. Chcemy, by w tym świecie futbolu wzięło udział jak najwięcej mieszkańców Lubelszczyzny, także kraśniczan. Dlatego między innymi tutaj, w Kraśniku, rozdajemy darmowe bilety – powiedział nam marszałek województwa lubelskiego Jarosław Stawiarski.

Kraśnik został wybrany jako jedno z 4 miast ma Lubelszczyźnie, gdzie samorząd województwa takie promocyjne imprezy zorganizował.

 

 

- Sport i rekreacja to bardzo ważne dziedziny życia w Kraśniku, dlatego chętnie organizujemy tego typu przedsięwzięcia, a tutaj dodatkową atrakcją jest to, że, dzięki uprzejmości pana marszałka, możemy rozdać kraśniczanom około 1000 biletów na mecze zbliżających się mistrzostw. Oprócz tego, że dzieciaki mogą na tym festynie wspaniale się bawić, maja tu wiele atrakcji, to jeszcze dostają bilety i z rodzicami mogą wybrać się na fajny mecz - przekonywał burmistrz Kraśnika Wojciech Wilk. - Co prawda zespołów z dość egzotycznych dla nas rejonów świata, bo takie będą rywalizować w Lublinie, ale drużyn, które wywalczyły awans na tę imprezę i przyjechały tutaj bić się o główne trofeum. Mam nadzieje, że dla naszych dzieciaków trenujących piłkę nożną, a w Kraśniku ich nie brakuje, będzie to dodatkowy bodziec, dodatkowa motywacja, by tę swoją pasję rozwijać – dodał burmistrz

 

 

Podczas festynu odbyły się warsztaty żonglerki freestyle z Przemysławem Mistrzakiem, rodzinne quizy wiedzy o piłce nożnej z upominkami oraz zabawy ruchowo-interaktywne związane z piłką nożną. Do dyspozycji uczestników były stół do piłkarzyków, dmuchane boisko do mega piłkarzyków, gra w wielkie kapsle, fotobudka i ścianka do robienia selfie z tłem Areny Lublin z akcesoriami kibica piłki nożnej, a także strefa plastyczna i urządzeń dmuchanych.

 

Naszą fotorelację z Festynu Piłkarskiego Lubelskie 2019 możecie obejrzeć tutaj.