Stal Kraśnik rozpoczęła treningi. Przyszedł Popiołek, odszedł Drozd

Piłka nożna
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Wakacje dla piłkarzy Stali Kraśnik już w zasadzie się zakończyły. 8 lipca treningi wznowiły wszystkie drużyny na czele z seniorami. Tradycyjnie już okres przygotowawczy to czas zmian w składach. Wygląda na to, że w drużynie prowadzonej przez trenera Jarosława Pacholarza wielkiej rewolucji nie będzie, choć już wiadomo, że opuścił ją Filip Drozd. Nowym nabytkiem jest natomiast Adrian Popiołek z Wisły Puławy.

Odejście Filipa to z pewnością spora strata sportowa dla drużyny. Powodem zmiany barw klubowych kraśnickiego napastnika, który przeniósł się do Opolanina Opole Lubelskie trenowanego przez Daniela Szewca, były nieporozumienia na linii zawodnik – trener. Możliwe, że zespół opuści jeszcze jeden z dotychczasowych filarów drużyny, ale wyjaśnić się to powinno w najbliższych dniach.

Większość zawodników z poprzedniego sezonu zadeklarowała chęć pozostania w Kraśniku, między innymi bracia Rafał i Kamil Królowie, Jakub Gajewski, Łukasz Mazurek, Anton Lutsyk, Ernest Skrzyński, Michał Wawryszczuk i bramkarz Sebastian Ciołek. Jak na razie „ślad zaginął” natomiast po drugim bramkarzu Mikołaju Śmieszku. Zawodnik nie wznowił treningów z drużyną. Mimo chęci i kraśnickiego klubu i zawodnika trudno może być utrzymać z kolei w zespole Dariusza Partykę, który w Stali był na wypożyczeniu z Avii Świdnik. Problemem jest kwota wykupu piłkarza z Avii. Negocjacje trwają.

Co ważne do Stali wracają młodzi kraśniczanie, którzy próbowali swoich sił poza naszym miastem, czyli Kamil Bartoś, Dawid Karczewski, Norbert Słabczyński i być może Jakub Zieliński. Z zespołem trenuje też Oskar Kasperek (bramkarz), ale czy zostanie w Stali jeszcze nie wiadomo. Oskar dostał się na studia do Białej Podlaskiej i jeśli zdecyduje się na naukę tam właśnie, to raczej trudno byłoby mu pogodzić to z grą w Kraśniku.

Tak jak można było się spodziewać po zmianach we władzach klubu, do Kraśnika wrócił i ćwiczy z zespołem Jakub Czelej. Na treningach pojawia się też kilka nowych twarzy, które do tej pory z Kraśnikiem nie miały nic wspólnego. To między innymi młody stoper z Jagiellonii Białystok i obrońca z portugalskim paszportem, który do Polski przyjechał z Kanady. Na razie potwierdzonym nowym nabytkiem jest jednak jedynie pochodzący z Poniatowej 21-letni pomocnik Adrian Popiołek, który ostatnio grał Wiśle Puławy.

W mediach pojawił się także temat powrotu do Kraśnika Arkadiusza Maja i Adama Nowaka. Pierwszy podobno miałby na to ochotę, ale Podbeskidzie Bielsko Biała raczej będzie chciało go zatrzymać, a drugi najprawdopodobniej wybierze inną ofertę.

Warto również wspomnieć o poszerzeniu sztabu szkoleniowego pierwszej drużyny. Drugim trenerem po kilkumiesięcznej przerwie ponownie został Adrian Kędzierski.

Pierwszy sparing kraśniczanie rozegrają 20 lipca z Wisła Puławy. 

 

foto Jacek Nowoświatłowski i Opolanin Opole Lubelskie