LKS Stróża odniósł pucharowe zwycięstwo i świętował 20-lecie istnienia

Piłka nożna
Czcionka

Historia klubowej piłki nożnej w Stróży sięga lat 50-tych ubiegłego wieku, kiedy grono sympatyków futbolu utworzyło tutaj LZS Stróża. W latach 80-tych zniknął on niestety ze sportowej mapy Lubelszczyzny. Na szczęście z inicjatywy byłych piłkarzy – Stanisława Mroza i Stanisława Kota - odrodził się w 1999 roku pod nazwą Ludowy Klub Sportowy Stróża. Od tego czasu minęło już 20 lat i ten właśnie jubileusz stróżańskie środowisko sportowe świętowało minionej niedzieli.

Jak na urodzinowe święto piłkarskiego klubu przystało towarzyszyły mu rozgrywki sportowe. Najpierw w turnieju zagrały drużyny juniorów młodszych. Po nich na murawę wybiegł seniorski zespół LKS Stróża, która w meczu 2. rundy Pucharu Polski zmierzył się z GLKS Potok Wielki. Podopieczni trener Anatolija Lavryshyna w piękny sposób wpisali się w obchody, bo pokonali swojego przeciwnika aż 6:1 i awansowali do kolejnego etapu rozgrywek. Po dwie bramki dla gospodarzy strzelili Dawid Kowalik i Dawid Szczuka, a po jednej Szymon Wtykło i Eryk Jachura.

 

 

Po nich przed publicznością zgromadzoną na stadionie w Stróży zaprezentowali się oldboye LKS Stróża i Victorii Parczew. W tym przypadku również pewnie wygrali gospodarze 5:3.

 

 

Po tym meczu odbyła się oficjalna część uroczystości. Życzenia i gratulacje działaczom, piłkarzom i trenerom LKS Stróża złożyli między innymi Zbigniew Bartnik – prezes Lubelskiego Związku Piłki Nożnej, wicestarosta kraśnicki Karol Rychlewski, wójt gm. Kraśnik Mirosław Chapski i przewodniczący Rady Gminy Leszek Bańka oraz Wiesław Nowak z Wojewódzkiego Zrzeszenia Ludowych Zespołów Sportowych.

 

 

Zasłużeni działacze, trenerzy i piłkarze udekorowani zostali odznaczeniami przyznanymi przez LZPN i LZS. Tym którzy angażowali się w działalność klubu w przeszłości i czynią to teraz podziękowali także prezes LKS Stróża Grażyna Lamorska i wiceprezes Mirosław Gawlik.

 

 

Nie zabrakło też prezentacji historii klubowej piłki nożnej w Stróży, którą przygotował i zaprezentował Ryszard Koziara – pierwszy prezes klubu po reaktywacji.

 

Zdjęcia z meczów oraz oficjalnej części obchodów jubileuszu możecie zobaczyć tutaj.